overfm.gr | Bundesliga | Συνεχίζει να τρελαίνει κόσμο η Ουνιόν

Μόνη στην κορυφή πέρασε η Ουνιόν Βερολίνου που επιβλήθηκε με 1-0 της Στουτγάρδης στην «Μερσεντές Μπεντζ Αρίνα».

Aυτή η Ουνιόν θα τρελάνει φέτος κόσμο. Η απίθανη ομάδα από το Βερολίνο πέτυχε ακόμη μια νίκη και εκτός έδρας μάλιστα επί της προτελευταίας Στουτγάρδης με 1-0 μέσα στην «Μερσεντες Μπεντζ Αρίνα» και πλέον είναι μόνη της στην κορυφή.

Στο πρώτο ημίχρονο οι «Σουηβοί» είχαν δυο μεγάλες ευκαιρίες να σκοράρουν. Η πρώτη στο 15′ με την κεφαλιά του Ζαγκαντού να την αποκρούει ο Ρένοβ και στο 35΄με τον ίδιο τρόπο αστόχησε για ελάχιστα εκατοστά ο Ζιρασί.

Και στο 77′ μπήκε το γκολ που έκρινε την συνάντηση όταν ο Γκίσλεμαν εκτέλεσε από δεξιά το κόρνερ και ο Γιάκελ με κεφαλιά έγραψε το 0-1. Μάλιστα δυο λεπτά αργότερα ο Μαυροπάνος λίγο έλειψε να ισοφαρίσει όμως το σουτ του κατέληξε στο δοκάρι ενώ η Στουτγάρδη ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ζιρασί στο 83′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ(Πελεγκρίνο Ματαράτσο): Μίλερ, Μαυροπάνος, Καρατσόρ (81’ Φάιφερ), Αντόν, Ζαγκαντού (68’ Σόσα), Ίτο (71’ Στέντσελ), Έντο, Αχαμαντά, Ζιρασί, Εμβουμπά (68’ Φίχριχ), Τομάς.

ΟΥΝΙΟΝ(Ουρς Φίσερ): Ρένοβ, Γκίσελμαν, Ριέρσον, Κνόχε, Γιάκελ, Ντούκι, Χαραγκούτσι (84’ Πάντοβιτς), Κεντίρα (83’ Σεγκουίν), Σέφερ (65’ Θόρσμπι), Μπέκερ (73’ Λέβελινγκ), Σιμπατσέ (65’ Μπέρενς)

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.