overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Συνεχίζει να σπάει ρεκόρ ο Μόντριτς

Ο Λούκα Μόντριτς διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο 71ο λεπτό και έσπασε ακόμα ένα ρεκόρ

Η Κροατία αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2 με αντίπαλο τη Σλοβακία. Ένα χορταστικό παιχνίδι έγινε χθες στο Ζάγκρεμπ για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2022. Μοιρασμένα τα πράγματα, με τον Λούκα Μόντριτς ωστόσο να σημειώνει ένα μοναδικό ρεκόρ.

Ο Κροάτης διεθνής μέσος της Ρεάλ Μαδρίτης διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο 71ο λεπτό. Οι Σλοβάκοι είχαν προηγηθεί δυο φορές, αλλά δεν έφυγαν με το διπλό από την έδρα της Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Με το γκολ που έβαλε από τα 20 μέτρα με εύστοχη εκτέλεση φάουλ, ο Μόντριτς έκανε ρεκόρ. Συγκεκριμένα, σε ηλικία 36 ετών και 32 ημερών, έγινε ο γηραιότερος παίκτης που σκοράρει με φάουλ στα προκριματικά του Μουντιάλ.