overfm.gr | Πόλο | Συνέτριψε την ΑΕΚ ο Ολυμπιακός και διατηρεί το αήττητο

Ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός απέναντι στην ΑΕΚ, επικράτησε 20-7 και πάει με φόρα στο ερχόμενο ματς με την Μπαρτσελονέτα.

Ενας εντυπωσιακός Ολυμπιακός διέσυρε την ΑΕΚ με 20-7 για την 13η αγωνιστική αγωνιστική της Α1 πόλο των Ανδρών. Οι «Πειραιώτες» καθάρισαν εξ αρχής το ματς και πλέον στρέφει την προσοχή του στην αναμέτρηση με την Μπαρτσελονέτα για το Τσάμπιονς Λιγκ. Οι «ερυθρόλευκοι» φρόντισαν να καθαρίσουν το ματς από την πρώτη περίοδο που προηγήθηκαν και το ημίχρονο έληξε με 4-14.

Στην συνέχεια ο Ολυμπιακός έκανε συντήριση δυνάμεων και έφτασε άνετα στην επικράτηση με 20-7 ενώ είχε σαν πρώτους σκόρερ τους Φουντούλη και Κολόμβο που πέτυχαν έκαστος 4 γκολ. Για τους ηττημένους πρώτος σκόρερ ήταν ο Μαρινάγης με 3 τέρματα.

Τα οκτάλεπτα: 1-8, 3-6, 1-4, 2-2.

ΑΕΚ (Νίκος Βενετόπουλος): Καραμπέτσος , Φωτεινάκης, Στημέλος 1, Κοκκινάκης 1, Βούκσεβιτς, Γαλάνης, Αβαγιανός, Μαρινάγης 3, Παπάκος, Χήτος, Αράγια 2, Νατσούλης, Χηδόπουλος, Ζαχόγπουλος, Γκάτσος.

Ολυμπιακός (Ιγκόρ Μιλάνοβιτς): Ζερδεβάς, Δήμου 2, Βάμος 1, Γεννηδουνιάς 1, Φουντούλης 4, Γούβης 1, Γραμματικός, Μουρίκης 3, Κολόμβος 4, Παπαναστασίου 3, Δαμίγος, Γκίλλας 1, Λιαντζίρης.