overfm.gr | Super League 2 | Superleague 2- Νίκη με ανατροπή στο φινάλε για τα Χανιά με την ΑΕΚ Β’

Το γκολ του Τριανταφυλλάκου στο 90+2’ ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή για τους Κρητικούς που επικράτησαν με 2-1 της ΑΕΚ Β’

Νίκη με σπουδαία ανατροπή επί της ΑΕΚ Β’, πέτυχαν τα Χανιά επικρατώντας με 2-1 στην Κρήτη για την 24η αγωνιστική της Super League 2 επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα από την Κηφισιά.

Η «Ένωση» προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιούση στο 49ο λεπτό. Ο Κολλά έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 80ο λεπτό, έπειτα από γύρισμα του Βασιλόγιαννη και στρώσιμο του Βάρκα. Η ανατροπή ολοκληρώθηκε από τον Τριανταφυλλάκο στο 90+2′ με πλασέ μέσα
από την περιοχή, έπειτα από γύρισμα του Καψάλη.

Το αποτέλεσμα αυτό ανεβάζει τα Χανιά στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του νοτίου ομίλου της Superleague 2 με 40 βαθμούς (σ.σ έχουν και ένα παιχνίδι παραπάνω από την τέταρτη Κηφισιά), ενώ η ΑΕΚ Β’ που πλεον βρίσκεται στην 7η θέση με 34 βαθμούς έμεινε χωρίς νίκη για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι.

Χανιά: Κουτζαβασίλης, Φόμπι (81′ Καψάλης), Ζιούλης, Παντεκίδης, Κογιέτε (70′ Καμαρά), Παναγιωτούδης, Κάρλος (81′ Βασιλακάκης), Τριανταφυλλάκος, Βασιλόγιαννης, Βάρκας, Κόλα (58′ Κολλάς).

ΑΕΚ Β’: Γκίνης, Σταμούλης, Μπούσης (78′ Παρράς), Λάτσι, Γιαννούτσος, Μουστακόπουλος, Μπάμπης, Γερολέμου (66′ Αρβανίτης), Γιούσης (78′ Τζούντα Γκαρσία), Μιτάι, Κοσίδης (70′ Ε. Χριστόπουλος).