overfm.gr | Super League 2 | Super League 2 – Η Νίκη Βόλου πήρε το ντέρμπι κόντρα στο Ολυμπιακό Βόλου

Η Νίκη Βόλου πήρε το τρίποντο στο τοπικό ντέρμπι και έσπρωξε τον Ολυμπιακό Βόλου προς τον υποβιβασμό, το σκορ το αγώνα ήταν 1-2.

Το ντέρμπι του Βόλου βρήκε την Νίκη να είναι η μεγάλη νικήτρια. Καθώς κέρδισε τον τοπικό αντίπαλο της με σκορ 1-2. Με αυτό τον τροπο η ομάδα των «μπλέ» έσπρωξε τον Ολυμπιακό Βόλου στον υποβιβασμό καθώς δεν εμπνέει εμπιστοσύνη ότι μπορεί να ανατρέψει την κατάσταση.

Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν πιο δυνατά στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, καθώς κέρδισαν και μερικές στατικές μπάλες χωρίς όμως να μπορούν να τις εκμεταλλευτούν. Η Νίκη Βόλου άνοιξε το σκορ με προβολή του Κάσσου μετά από γέμισμα του Μιράντα στο 25ο λεπτό. Μερικά δευτερόλεπτα πριν την ανάπαυλα ο Τσουκαλάς διπλασίασε το προβάδισμα των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες της Νίκης προσπάθησαν να διαχειριστούν το υπέρ τους σκορ. Όμως οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 76’ με γκολ του Σιαφά. Μετά από αυτό το γκολ το παιχνίδι απέκτησε ξανά ενδιαφέρον. Με τον Ολυμπιακό να πιέζει και να φτάνει μια ανάσα από το γκολ της ισοφάρισης στο 83’.