overfm.gr | Super League 2 | Super League 2: Άνετο τρίποντo για τα Τρίκαλα-Γκέλα για την Παναχαϊκή (vids)

Αναλυτικά όλο όσα συνέβησαν στους πέντε αγώνες της 4ηw αγωνιστικής στην Super League 2.

Αρκετό ενδιαφέρον είχαν τα σημερινά (27/1) παιχνίδια της 4η αγωνιστικής στην Super League 2, με τα Τρίκαλα και τον Εργοτέλη να παίρνουν από 3 βαθμούς ο καθένας τους.

Πιο αναλυτικά, στην Ρόδο ο Διαγόρας ήρθε ισόπαλος με σκορ 1-1 απέναντι στον Ιωνικό Νίκαιας, με τους γηπεδούχους αρχικά να προηγούνται στο σκορ στο 40΄με τον Λινάδρο και στην συνέχεια στις καθυστερήσεις στο 90+5΄ο Κάστρο να ισοφαρίζει σε 1-1 για την ομάδα της Νίκαιας.

Έπειτα, στα ματς της Κρήτης, αρχικά χωρίς σκορ έληξε το παιχνίδι της Ιεράπετρας με τον Απόλλωνα Λάρισας, ενώ ο Εργοτέλης κατάφερε να δραπετεύσει με το διπλό από την έδρα των Χανιών, με το νικητήριο γκολ να το πετυχαίνει ο Μανουσάκης στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στην Πάτρα, η Παναχαϊκή έχασε βαθμούς, με την ομάδα της Αχαΐας να έρχεται ισόπαλη με σκορ 2-2 με την ΑΕ Καραϊσκάκης. Στο πρώτο ημίχρονο οι Ηπειρώτες προηγήθηκαν με τέρμα του Μαραθωνίτη στο 10’, ενώ λίγο πριν την ανάπαυλα ο Γιούσης ισοφάρισε σε 1-1. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους η ΑΕ πέρασε ξανά μπροστά στο σκορ με τον Μαραθωνίτη να σημειώνει και δεύτερο προσωπικό γκολ. Ωστόσο, η Παναχαϊκή κατάφερε να πάρει τον βαθμό χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Κουσκουνάς στο 81΄.

Επιπλέον, τα Τρίκαλα επικράτησαν άνετα της Δόξα Δράμας με 3-0, με τα νικητήρια τέρματα να τα σημειώνουν οι Djaloshi 39΄, Σταμάτης 59΄ και Ευθυμίου 76΄.