overfm.gr | Super League 2 | Super League 2: Συνέχισαν με νίκες Ιωνικός και Λεβαδειακός[vid]

Super League 2: Όλα τα αποτελέσματα της ημέρας.

Τρίκαλα-Εργοτέλης 0-0

Σε ένα παιχνίδι που θα ξεχαστεί εύκολα, Τρίκαλα και Εργοτέλης αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς γκολ. Οι φάσεις ήταν λιγοστές, το θέαμα φτωχό, με τις δυο ομάδες να είναι ικανοποιημένες με το τελικό σκορ.

Διαγόρας Ρόδου-Χανιά 1-1

Αν και ο Διαγόρας προηγήθηκε στο σκορ με τον Μπαστακό, τα Χανιά με ένα γκολ του Μασένα στο 85 κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό από την Ρόδο.

Λεβαδειακός – ΟΦ Ιεράπετρας 1-0

Χάρη σε ένα γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού από τον Τζιώρα, ο Λεβαδειακός πήρε τη νίκη με 1-0 κόντρα στην Ιεράπετρα, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να παραμείνουν στην κορυφή της βαθμολογίας με 15 βαθμούς.

Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή 0-0

Σε ένα κακό παιχνίδι χωρίς ρυθμό και με ελάχιστες ευκαιρίες η Παναχαϊκή που ήταν ελαφρώς καλύτερη δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη ενάντια στην “ψυχωμένη” Δόξα Δράμας.

Καραϊσκάκης-Ξάνθη 0-1

Χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Έμπερτ στο 78ο λεπτό, η Ξάνθη πήρε τη νίκη και τους τρείς πόντους στην έδρα του Καραϊσκάκη με 1-0.

Με ένα γκολ του Κάστρο στο 57 ο Ιωνικός πήρε τη νίκη στην έδρα του ενάντια στον Απόλλων Λάρισας και μείωσε την διαφορά του από την κορυφή.