overfm.gr | La Liga | «Στραβοπάτησε» [1 – 0] στην έδρα της Ράγιο η Σεβίλλη

Μπορεί η Σεβίλλη να είχε καλή ψυχολογία κόντρα στην Ράγιο Βαγιεκάνο, ωστόσο δεν απέφυγε τη… γκέλα και χάνει την επαφή της με την κορυφή

Ξανά γκέλα για την Σεβίλλη!

Μπορεί οι Σεβιγιάνοι να πήγαιναν στο «Βαγιέκας» με αέρα μετά τη νίκη με 1-0 κόντρα στην Γουέστ Χαμ, ωστόσο δεν απέφυγε τη γκέλα, μένοντας στο 1-1.

Όσον αφορά στο ματς, ο Μιρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 12ο λεπτό ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε, αφού, με χρήση VAR, φάνηκε πως ο παίκτης είχε χρησιμοποιήσει το χέρι του.

Στα 49 δευτερόλεπτα, από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η Ράγιο άνοιξε το σκορ, όταν ο Μπεμπέ βρέθηκε σε πλάγια θέση, έπιασε μια… οβίδα και νίκησε τον Μπόνο για το 1-0.

Στο 63ο λεπτό, ο Κορόνα  έβγαλε τη σέντρα με τον Ντιλέινι να κάνει τη προβολή, στο δεύτερο δοκάρι, και να ισοφαρίζει για τους φιλοξενούμενους, με το πρώτο σουτ της Σεβίλλης στον στόχο.

Η Ράγιο πήρε τον πρώτο της βαθμό, μετά από έξι αγωνιστικές, ενώ η Σεβίλλη κινδυνεύει να βρεθεί στο -10 από την κορυφή, αν η Ρεάλ φύγει με τρίποντο, από την έδρα της Μαγιόρκα.

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ: Ντιμιτριέφσκι, Μπαλιού, Σουάρεθ, Κατένα, Φραν Γκαρθία, Κομεσάνα, Βαλεντάιν, Εντεκά (74′ Σιλά), Τρέχο (86′ Σις), Μπεμπέ (64′ Ερνάντεθ), Γκουαρντιόλα

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπόνο, Νάβας (54′ Κορόνα), Κουντέ, Γκούντελι, Αουγκούστινσον (54′ Ακούνια, 67′ Καρμόνα), Τόρες (72′ Εν Νεσίρι), Ράκιτιτς, Ντιλέινι, Οκάμπος, Ελ Χαντάντι (54′ Μαρσιάλ), Ράφα Μιρ