overfm.gr | Super League 2 | Stop της Καλλιθέας στον Λεβαδειακό, νίκη ανάσα για τον Απόλλωνα Πόντου

Η Καλλιθέα ήταν μαχητική στην Βοιωτία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Λεβαδειακό, στο πλαίσιο της 23ης εξ αναβολής αγωνιστικής.

Το μεγάλο ντέρμπι της εξ΄ αναβολής αγωνιστικής της Super League 2 δεν είχε κανέναν νικητή. Η εξαιρετικά μαχητική Καλλιθέα στάθηκε πολύ καλά στην Βοιωτία και απέσπασε τον πόντο της ισοπαλίας από τον Λεβαδειακό (1-1).

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και μπήκαν μπροστά στο σκορ, μόλις στο 7ο λεπτό. Ο Νίλι έκανε μία όμορφη ενέργεια και ένα ακόμη καλύτερο τελείωμα για το 1-0.

Παρά το γεγονός, πως βρέθηκαν πίσω στο σκορ οι παίκτες της Καλλιθέας δεν πτοήθηκαν. Απάντησαν άμεσα, με τον Ευαγγέλου, ο οποίος με συρτό σουτ έκανε το 1-1. Το ματς είχε φτάσει στο δέκατο λεπτό και το σκορ είχε διαμορφωθεί από τότε. Μπορεί στο δεύτερο μέρος να υπήρξαν αρκετές φάσεις, ωστόσο η μπάλα δεν κατέληξε στα δίχτυα.

Στο άλλο εξ’ αναβολής ματς της ημέρας, ο Απόλλων Πόντου έκαμψε το εμπόδιο του Ολυμπιακού Βόλου , νικώντας τον 1-0.

Οι γηπεδούχοι παρά το γεγονός πως είχαν πολλές απουσίες, βρήκαν το «χρυσό» γκολ της νίκης λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Έτσι πήραν τη νίκη και απομακρύνθηκαν κάπως από την επικίνδυνη ζώνη.