overfm.gr | Conference League | Στο 95’ έσωσε την παρτίδα η Σλάβια Πράγας

Σε ένα πολύ θεαματικό παιχνίδι στην Ολλανδία η Φέγενορντ προηγήθηκε, βρέθηκε να χάνει, έκανε την ανατροπή και ισοφαρίστηκε.

Σε ένα ματς γεμάτο ανατροπές και συγκινήσεις εξελίχθηκε το Φέγενορντ – Σλάβια Πράγας. Το πρώτο παιχνίδι για τα προημιτελικά του Europa Conference League μεταξύ Φέγενορντ και Σλάβια Πράγας ηταν επεισοδιακό καθώς έληξε ισόπαλο 3-3.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι της Φέγενορντ με τον Σινιστέρα στο 10ο λεπτό. Στην πορεία οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου. Στο 67’ έκαναν την ανατροπή (1-2) με τον Σόρ. Το 2-2 για τους γηπεδούχους δεν άργησε να γίνει καθώς στο 74’ ο Σενέσι έβαλε φωτιά στο παιχνίδι για άλλη μια φορά. Οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή στο 86’. Όμως το πάρτι των γηπέδου ήρθε να χαλάσει ο Τραορέ. Ο Ιβοριανός πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 95’ ακριβώς στην τελευταία φάση του παιχνιδιού.

Αυτή η ισοφάριση δεν πόνεσε μόνο την Φέγενορντ, πόνεσε και τους Έλληνες καθώς η Τσεχία με αυτή την ισοπαλία μείωσέ την διαφορά από την χώρα μας στους 400 βαθμούς.