overfm.gr | Ligue 1 | Στην κορυφή με Μέσι η Παρί

Ένα γκολ του Λιονέλ Μέσι στο 5′ ήταν αρκετό για να δώσει την νίκη στην Παρί Σεν Ζερμέν μέσα στο «Ζερλάν» επί της Λυών με 1-0 και πλεόν είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Σημαντική νίκη πέτυχε η Παρί Σεν Ζερμέν στο «Ζερλάν» επί της Λυών με 1-0 χάρη σε γκολ του Μέσι και πλέον φιγουράρει μόνη στο ρετιρέ της βαθμολογίας εκμεταλλευόμενη το στραβοπάτημα της Μαρσέιγ με την Ρεν στο «Βελοντρόμ» (1-1).

Η καλή μέρα για τους πρωταθλητές Γαλλίας από την αρχή φάνηκε. Μόλις στο 5′ ο Νεϊμάρ συνδυάστηκε άψογα με τον Μέσι και αυτός με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0. Στο πρώτο μέρος οι «Παριζιάνοι» είχαν και άλλες ευκαιρίες να σκοράρουν όμως παρέμεινε το 1-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι «λιονέ» μπήκαν δυνατά και έχασαν κάποιες ευκαιρίες όμως οι φιλοξενούμενοι παραλίγο να σφραγίσουν την νίκη τους αλλά το φάουλ του Μέσι χτύπησε στο δοκάρι και έτσι η Παρί πήρε την πολύτιμη νίκη.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.