overfm.gr | Premier League | Στην επανάληψη καθάρισε και βρίσκεται σε τροχιά σεντονιού η Τότεναμ

Στο δεύτερο ημίχρονο καθάρισε την υπόθεση νίκη η Τότεναμ και επιβλήθηκε με 2-0 της Γουέστ Χαμ στο «Τότεναμ Χ΄τσπουρ Στάντιον» και βρίσκεται στην τέταρτη θέση.

Η Τότεναμ επιβλήθηκε με 2-0 της Γουέστ Χαμ στο «Τοτεναμ Χότσπουρ Στάντιον» καθαρίζοντας την νίκη στην επανάληψη και πέρασε στην τέταρτη θέση.

Στο 11’ το σουτ του Σκιπ πέρασε μόλις έξω όπως κι εκείνο του Μπόουεν στο 18’.Στο 45+1’ ο Φαμπιάνσκι έσωσε μετά από σουτ του Ριτσάρλισον και από το κόρνερ ο Ρομέρο πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε.

Στο 56′ ο Χόιμπεργκ έβγαλε μαγική πάσ στον Ντέιβις και αυτός στον Έμερσον που εξ επαφής έκανε το 1-0. Και στο 72′ ο Κέιν από λάθος του Ογκμπόνα πάσαρε στον Σον που τελείωσε την φάση και το ματς κάνοντας το 2-0.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Φόρστερ, Ντέιβις, Ντάιερ, Λενγκλέ (77’ Πέρισιτς), Ρομέρο, Έμερσον, Χόιμπιεργκ, Κουλουσέβσκι (90’ Λούκας Μόουρα), Σκιπ (89’ Σαρ), Κέιν, Ριτσάρλισον (67’ Σον).

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Φαμπιάνσκι, Ογκμπόνα (81’ Τζόνσον), Έμερσον (81’ Φορνάλς), Τσουφάλ, Κέρερ, Αγκέρ, Ράις, Σούτσεκ, Ντόουνς (72’ Ινγκς), Αντόνιο (72’ Μπενραχμά), Μπόουεν.