overfm.gr | Ligue 1 | Στην επανάληψη ήταν… Πριγκίπισσα

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο στην επανάληψη η Μονακό ήταν καλύτερη και πήρε την νίκη με 3-0 επί της Ρεμς στο «Ογκούστ-Nτελόν».

Πιο δύσκολα από ότι λέει το τελικό 3-0 η Μονακό κέρδισε στην Ρεμς στο «Ογκούστ-Ντελόν» καθαρίζοντας την υπόθεση-νίκη στην επανάληψη. Με αυτό το τρίποντο οι «Μονεγάσκοι» ανέβηκαν στην πέμπτη θέση έχοντας 14 βαθμούς. Χαρακτηριστικό είναι ότι στα τελευταία εννιά τους παιχνίδια στην Ligue 1 είναι αήττητοι.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο που συνάντησαν δυσκολίες οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη κυριάρχησαν. Τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Γκολόβιν ξεκλείδωσε την άμυνα των γηπεδούχων και άνοιξε το σκορ. Και ενώ τα πάντα ήταν ρευστά στο 87′ ο Μιναμίνο σφράγισε την νίκη της Μονακό η οποία πέτυχε και τρίτο γκολ στο 90′ με τον Μπεν Γιεντέρ.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.