overfm.gr | Super League 1 | Στάικος: «Στο τέλος παραλίγο και να κερδίζαμε»

Παραλίγο να έφευγε ακόμη και με την νίκη από την Νεάπολη ο ΠΑΣ Γιάννινα όπως υποστήριξε ο Θανάσης Στάικος.

Με μεγάλο come back στην επανάληψη και με δυο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι του Εραμούσπε ο ΠΑΣ Γιάννινα απέσπασε ισοπαλία με 2-2 στην Νεάπολη. Ο Θανάσης Στάικος τόνισε ότι στο τέλος οι «Γιαννιώτες» θα μπορούσαν να φύγουν από την Νίκαια ακόμη και με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο προπονητής του ΠΑΣ:

«Το σημερινό ήταν ένα ιδιαίτερο ματς. Και οι δύο ομάδες ήταν πιεσμένες. Παίζαμε κόντρα σε μια καλοδουλεμένη ομάδα. Στο πρώτο 20λεπτο ήταν ένα μοιρασμένο παιχνίδι. Από δύο στατικές φάσεις βρεθήκαμε πίσω στο σκορ και μέχρι την αρχή του δευτέρου μέρους ο Ιωνικός έψαχνε κι άλλο γκολ.Καταφέραμε και γυρίσαμε το ματς και στο τέλος θα μπορούσαμε και τρίτο γκολ καθώς επικρατήσαμε στο γήπεδο. Είμαι υπερήφανος για τους παίκτες μου. Έβγαλαν ψυχή και έδωσαν τα πάντα. Η σημερινή εμφάνιση του δευτέρου μέρους να είναι το εφαλτήριο για μια καλύτερη πορεία στη συνέχεια. Μέσω των παικτών μας εμφανίστηκε το DNA του ΠΑΣ Γιάννινα, με πάθος και ψυχή».
Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.