overfm.gr | Super League 1 | Στάικος: «Στην επανάληψη βγήκαμε με θάρρος και ισοφαρίσαμε»

ΟΘανάσης Στάικος υποστήριξε ότι ο ΠΑΣ Γιάννινα στην επανάληψη βγήκε με αξιώσεις και κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία με τον Ολυμπιακό.

Μεγάλη ισοπαλία απέσπασε ο ΠΑΣ Γιάννινα από τον Ολυμπιακό στους Ζωσιμαδες με 2-2. Ο Θανάσης Στάικος στάθηκε στο ότι η ομάδα του βγήκε δυναμικά στην επανάληψη ώστε να πάρει τον βαθμό ενώ θα μπορούσε να πάρει ακόμη και την νίκη. Και όχι άδικα καθώς στο 83′ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Μπάλαν.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Το 0-2 δεν ήταν δίκαιο στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός χωρίς πολλές φάσεις αλλά με την ποιότητα των παικτών του πέτυχε δύο γκολ. Εμείς στο δεύτερο ημίχρονο βγήκαμε με πιο πολύ θάρρος. Μπορώ να πω ότι δικαιούμασταν να γυρίσουμε ολοκληρωτικά το παιχνίδι. Ήταν μια τονωτική ένεση για μας αυτό το αποτέλεσμα, αλλά έχουμε δουλειά μπροστά μας. Είδαμε καλύτερη εικόνα από την ομάδα μας, ήμασταν πιο συμπαγείς πίσω, αλλά είχαμε και κατοχή, απειλήσαμε και πρέπει να χτίσουμε σε αυτή την εικόνα. Η διακοπή μάς έκανε καλό, ανασυνταχθήκαμε, θα μπουν και κάποια παιδιά που αποκτήσαμε και θα δώσουμε το καλύτερο για να μην έχουμε προβλήματα φέτος».