overfm.gr | Διεθνή | Σταφυλίδης – ‘Εβγαλε ασίστ στη πρόκριση της Μπόχουμ

Ο Κώστας Σταφυλίδης βοήθησε τη Μποχόυμ να πάρει τη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γερμανίας, βγάζοντας μία ασίστ.

Ο Κώστας Σταφυλίδης πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στο ματς της Μπόχουμ με την Άουγκσμπουργκ. Ο Έλληνας μπακ έβγαλε την ασίστ στο πρώτο γκολ της ομάδας του και έτσι έχρισε σκόρερ τον συμπαίκτη του Μίλος Πάντοβιτς. Ο ίδιος παίκτης σκόραρε και το δεύτερο γκολ της Μπόχουμ. Βέβαια, οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με δύο άμεσες απαντήσεις έφεραν το ματς στα ίσα (2-2). Το παιχνίδι πήγε στα πέναλτι και από εκεί στα πέναλτι. Σε αυτή τη ψυχοφθόρα διαδικασία η ομάδα του Κώστα Σταφυλίδη επικράτησε 5-4.

Παράλληλα, η Λεβερκούζεν υπέστη ήττα σοκ, καθώς ηττήθηκε εντός έδρας από τη Καρλσρούη με 1-2. Ο Παναγιώτης Ρέτσος δεν πήρε καθόλου λεπτά συμμετοχής στο συγκεκριμένο ματς. Ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος έμεινε εκτός αποστολής για το ματς της Ντιναμό Δρέσδης. Η ομάδα που αγωνίζεται ο Έλληνας άσος ηττήθηκε εντός έδρας 2-3 στη παράταση από τη Ζανκτ Πάουλι.