overfm.gr | Champions League | Σπόρτινγκ – Ντόρτμουντ 2-0: Διπλό «χτύπημα» με Γκονσάλβες

Η Σπόρτινγκ έχει ρίξει στο καναβάτσο την Ντόρτμουντ με δύο γκολ του Γκονσάλβες μέσα σε εννιά λεπτά.

Σπόρτινγκ – Ντόρτμουντ 2-0: Διπλό «χτύπημα» με Γκονσάλβες. Σπόρτινγκ και Ντόρτμουντ δίνουν ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι στο οποίο το διακύβευμα είναι το δεύτερο εισιτήριο για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι γηπεδούχοι έχουν μεγάλο προβάδισμα νίκης, αφού μετά το τέλος του πρώτου μέρους προηγούνται με 2-0.

Οι Πορτογάλοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο ημίωρο του πρώτου μέρους, με ένα γκολ δώρο της άμυνας της Ντόρτμουντ. Μετά από βαθιά μπαλιά των παικτών της Σπόρτινγκ, ο  πήγε για το κοντρόλ με εντελώς επιπόλαιο τρόπο στέλνοντας την μπάλα στον Γκονσάλβες, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0.

Η Σπόρτινγκ διπλασίασε τα τέρματα της στο 380 λεπτό. Μετά από ωραία συνεργασία η μπάλα στρώθηκε στον Γκονσάλβες, ο οποίος με ένα άπιαστο πλασέ ΄έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Κόμπελ.