overfm.gr | Super League 1 | Σπανός: «Έχει δυνατότητες ο Ατρόμητος»

Αισιόδοξος εμφανίστηκε ο ισχυρός άνδρας του Ατρομήτου, μετά τη νίκη επί του ΠΑΟΚ.

Ο Ατρόμητος πέτυχε μια σπουδαία νίκη επί του ΠΑΟΚ με 2-0 στο Περιστέρι, με τον ισχυρό άνδρα της ομάδας, Γιώργο Σπανό να σχολιάζει το αποτέλεσμα. Σπανός: «Έχει δυνατότητες ο Ατρόμητος».

Σπανός: «Έχει δυνατότητες ο Ατρόμητος»

«Πρέπει να λέμε λίγα λόγια. Η ομάδα δεν αξίζει να βρίσκεται εκεί που βρίσκεται. Εχει δυνατότητες. Αρκεί να παίζει σε όλα τα παιχνίδια με το ίδιο πάθος όπως απόψε (σ.σ. χθες). Εχουμε 6 βαθμούς και οι 4 είναι με Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης ήταν καταλυτικός στο να κερδίσουμε. Η αξία του είναι γνωστή», σχολίασε μεταξύ άλλων ο ισχυρός άνδρας της ομάδας.

Τα πρώτα λεπτά στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου ήταν αναγνωριστικά με τον ΠΑΟΚ να αναλαμβάνει τη πρωτοβουλία των κινήσεων. Στο 45ο λεπτό ο Χαρίσης έκλεψε την μπάλα στο κέντρο, μετά το λάθος του Κούρτιτς, ο Κουλούρης έτρεξε και άνοιξε δεξιά στον Μουνίθ, εκείνος του γύρισε αμέσως και με πλασέ ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ πλήγωσε την παλιά του ομάδα κάνοντας το 1-0.

Στο 65 ήρθε η φάση που έκρινε οριστικά την αναμέτρηση με τον Βαρέλα να χτυπάει με αγκωνιά τον Κουλούρη εντός περιοχής και τον διαιτητή Ευαγγέλου να δείχνει μέσω του VAR την άσπρη βούλα μετά από εξέταση της φάσης. Την εκτέλεση ανέλαβε ο παίκτης που το κέρδισε, με τον Ευθύμη Κουλούρη να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ γράφοντας το 2-0 για τον Ατρόμητο στο 68ο λεπτό εκτελώντας στην αριστερή γωνία.