overfm.gr | Διεθνή | Σκόραρε στο 92′ και χάρισε στο Τρινιντάντ το τουρνουά ο Γκαρσία[vid]

Ο Λιβάι Γκαρσία σκόραρε στις καθυστερήσεις και το Τρινιντάντ και Τομπάγκο κατέκτησε το τριεθνές τουρνουά της Καραϊβικής.

Πριν μερικές ημέρες το Τρινιντάντ και Τομπάγκο συνέτριψε με 90 τα Μπαρμπέιντος. Στο πλαίσιο φιλικού τουρνουά, με τον Λιβάι Γκαρσία να σημειώνει χατ-τρικ στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα μέσα σε 13 λεπτά.

Αυτή τη φορά απέναντι στην Γουιάνα, ο 24χρονος μεσοεπιθετικός της ΑΕΚ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για την εθνική του ομάδα, καθώς χάρη στο γκολ που σημείωσε με κεφαλιά στις καθυστερήσεις του αγώνα έκανε το τελικό 1-1 και με αυτόν τον τρόπο το Τρινιντάντ και Τομπάγκο κατέλαβε την πρώτη θέση του τουρνουά της Καραϊβικής στη διαφορά τερμάτων!

Λίγα λεπτά πριν σκοράρει ο Λιβάι Γκαρσία απέτυχε να σκοράρει από την άσπρη βούλα. Ωστόσο το γκολ που σκόραρε στις καθυστερήσεις αποδείχθηκε «χρυσό» για την εθνική του ομάδα. Με αυτό το τέρμα, ο εξτρέμ της Ένωσης έφτασε τα τέσσερα συνολικά σε δύο ματς. Έτσι, αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ του τουρνουά.