overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Σιφουνας η Αργεντινή κόντρα στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

Εντυπωσιακή ήταν η Αργεντινή στο φιλικό με τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα τα οποία συνέτριψε με 5-0 στην πρόβα τζενεράλε ενόψει του Μουντιάλ.

Μια ιδανική προπόνηση ήταν το φιλικό για την Αργεντινή κόντρα στα Ηνωμένα Αραβικά τα οποία και διέσυρε με 5-0 στην πρόβα τζενεράλε ενόψει του Μουντιάλ. Μέσι και Ντι Μαρια πέτυχαν εντυπωσιακά γκολ.

Ο χορός των γκολ ξεκίνησε στο 17′ όταν από ασίστ του Μέσι, ο Αλβάρες έκανε το 1-0 για την «αλμπισελέστε». Στο 25′ από σέντρα του Ακούνια ο Ντι Μαρία με τρομερό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Σκαλόνι ενώ με εκπληκτική επέλαση στο 36′ ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0. Ένα λεπτό πριν το τέλος ο Ντι Μαρία έκανε την ασίστ για τον Μέσι ο οποίος έκανε το 4-0 σε ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο για τους υπερπρωταθλητές Κόσμου. Όχι που δεν θα βαζε γκολ και ο σούπερ σταρ της Παρί Σεν Ζερμέν.

Στην επανάληψη το ματς απέκτησε διαδικαστικού χαρακτήρα και με την συμπλήρωση μιας ώρας όταν από ασίστ του Ντε Πολ ο Κορέα με σουτ έγραψε το 5-0. Με την Αργεντινή να τελειώνει ιδανικά την πρόβα τζενεράλε πριν αρχίσει τις υποχρεώσεις για το Παγκόσμιο Κύπελλο.