Champions League

Σέριφ- Σαχτάρ- Σεφτέ στα γκολ για τους Μολδαβούς

Ονειρικό ξεκίνημα στους ομίλους για τη Σέριφ Τίρασπολ, η οποία κατάφερε να βρει το πρώτο της γκολ στο Champions League με τον Τραορέ στο 16'.

15.09.2021 | 20:23
Η Σέριφ Τίρασπολ πραγματοποίησε το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στην ιστορική της πρεμιέρα στο Champions League . Η Σέριφ άνοιξε τον… λογαριασμό της μόλις μετά από 16 λεπτά αγώνα κόντρα στη Σαχτάρ!

Ιστορικό γκολ για την Σέριφ Τίρασπολ! Η ομάδα του Βέρνιντουμπ άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, με τον Κριστιάνο να μοιράζει και τον Αντάμα Τραορέ να σκοράρει με ωραίο σουτ στην κίνηση για το 1-0 κόντρα στην Σαχτάρ Ντόνετσκ.

Παράλληλα, πρόκειται για το πρώτο γκολ στην ιστορία ομάδας από την Μολδαβία σε ομίλους του Champions League.

Την πρώτη τους συμμετοχή στους ομίλους του Champions League να σημειώσουμε ότι πραγματοποίησαν οι Γιώργος Αθανασιάδης και Δημήτρης Κολοβός.