overfm.gr | Serie A | Serie A – Νίκες για Τζένοα, Τορίνο και Ουντινέζε

Τρία συναρπαστικά παιχνίδια πραγματοποιήθηκαν στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Serie A.

Πλούσια ήταν η αγωνιστική δράση στα γήπεδα της Serie A. Η Τζένοα νίκησε την Κάλιαρι με επική ανατροπή, καθώς από εκεί που βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2–0 κατάφερε να βάλει 3 γκολ και να πάρει το τρίποντο. Η Ουντινέζε νίκησε με ένα γκολ στο 89ο λεπτό, ενώ η Τορνίνο νίκησε άνετα την νεοφώτιστη Σαρλενιτάνα 4-0.

Κάλιαρι – Τζένοα

Ένα συναρπαστικό ματς έγινε στην Σαρδηνία με την Τζένοα να παίρνει τους πρώτης της φετινούς βαθμούς. Η Κάλιαρι φάνηκε πως έχει τον έλεγχο το παιχνίδι μετά το 56ο λεπτό που έκανε το 2–0. Ωστόσο η Τζένοα είχε τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει το σκορ. Αρχικά ο Ντέστρο μείωσε σε 2-1 στο 59ο λεπτό και δέκα λεπτά αργότερα ο Φέρες ισοφάρισε. Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 2-3 στο 78ο λεπτό, δίνοντας μία μεγάλη νίκη στην ομάδα της Γένοβας.

Σπέτσια – Ουντινέζε

Χρειάστηκαν 89 λεπτά για να δούμε ένα γκολ στην αναμέτρηση της; Σπέτσια με την Ουντινέζε. Οι γηπεδούχοι είχαν πολλές ευκαιρίες, όμως δεν κατάφεραν να τις εκμεταλλευτούν. Έτσι ο Σάμαρντζιτς έλυσε τον γόρδιο δεσμό και η Ουντινέζε πανηγύρισε την δεύτερη φετινή της νίκη.

Τορίνο-Σαλερνιτάνα

Σε ένα παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες που δεν άρχισαν καλά την σεζόν, η Τορίνο κατάφερε να κερδίσει με σχετική ευκολία την Σαλερνιτάνα. Η Τορίνο άνοιξε το σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, με έξοχη κεφαλιά του Σανάμπρια. Με τον ίδιο τρόπο μπήκε και το δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους, καθώς στο 65ο λεπτό ο Μπρέμερ νίκησε με το κεφάλι τον τερματοφύλακα της Σπέτσια για το 2-0. Ο Τομάζο Πομπέγκα στο 87′ και ο Λούκιτς στις καθυστερήσεις διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.