overfm.gr | Έλληνες Εξωτερικού | Σέλτικ – Μια ανάσα από το πρωτάθλημα με γκολ του Γιακουμάκη

Σε ένα ματς που Γιακουμάκης σκόραρε, η Σέλτικ επιβλήθηκε 4-1 της Χαρτς και βρίσκεται μία ανάσα από την κατάκτηση του πρωταθλήματος Σκωτίας.

Η Σέλτικ ήταν εξαιρετική και διέλυσε 4-1 την Χαρτς. Με το τρίποντο αυτό οι Κέλτες βρίσκονται μία ανάσα από την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Αυτή την στιγμή βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας με 89 πόντους και στο +9 από την Ρέιντζερς και απομένουν τρεις αγωνιστικές. Είναι σχεδόν σίγουρο ότι η ομάδα του Ποστέκογλου θα είναι η πρωταθλήτρια, αφού έχουν διαφορά τερμάτων.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκα δυνατά στο ματς και σόκαραν την Σέλτικ στο 3ο λεπτό, κάνοντας το 1-0. Όμως αυτό εξαγρίωσε την Σέλτικ που γύρισε το σκορ με σχετική άνεση. ΟΙ Κέλτες πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ με γκολ του Μέντα στο 30΄ και του Φουρουχάσι στο 37΄.

Στο 69΄ ο Ο΄Ράιλι πήρε την σκυτάλη των γκολ για το 3-1. Στο 64ο λεπτό ο Γιακουμάκης πήρε την θέση του Φουρουχάσι. Ο Έλληνας επιθετικός αποζημίωσε τον προπονητή του, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.