overfm.gr | ΣΠΟΡ | Σάκκαρη: Ούτε αυτή την φορά τα κατάφερε η Μαρία

Η Μαρία Σάκκαρη δεν κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση του Γουίμπλετον, καθώς γνώρισε την ήττα από την Τατιάνα Μαρία.

Η Μαρία δεν κατάφερε να προχωρήσει στην επόμενη φάση του Γουίμπλετον, η συμπατριώτισσά μας γνώρισε την ήττα από την Τατιάνα Μαρία και έμεινε εκτός της δεύτερης εβδομάδας του τουρνουά.

Το ματς:

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι δύο τενίστριες ήταν προσεκτικές και προσπάθησαν να αποφύγουν τα λάθη. Η Σάκκαρη ήταν εκείνη που απείλησε την αντίπαλο της με ένα μπρέικ, όμως η Τατιάνα κατάφερε με υπερπροσπάθεια να κρατήσει το σερβίς της.

Από την άλλη η Γερμανίδα εκμεταλεύτηκε την ευκαιρία που της δώθηκε για μπρέικ. Στο 8ο γκέιμ του 1ου σετ η Τατιάνα έσπασε το σερβίς της Μαρίας, ενώ στην συνέχεια με το δικό της σερβίς κατέκτησε το 1ο γκέιμ 6-3.

Στο δεύτερο σετ η Σάκκαρη μπήκε δυναμικά και όλα έδειχναν πως θα έφτανε σε μία ισοφάριση. Μάλιστα η Ελληνίδα έφτασε να προηγείται 5-2, όμως κάπου εκεί ξύπνησε η Τατιάνα.

Η Γερμανίδα έκανε την δική της αντεπίθεση παίρνοντας 5 συνεχόμενα γκέιμς και κλείδωσε την νίκη-πρόκριση  στο δεύτερο σετ 7-5.