overfm.gr | Premier League | Ρονάλντο σαν το παλιό καλό κρασί

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έβγαλε για άλλη μια φορά το φίδι από την τρύπα, κάνοντας χατ-τρικ και δίνοντας το τρίποντο στην Μάντσεστερ.

Ο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης έπειτα από ασίστ του Ελάνγκα. Στο 32ο λεπτό ο Πορτογάλος επιθετικός διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του μετά από πάσα του Τέλες. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 στο 45+1, σκόρερ για τα «καναρίνια» ήταν ο Ντάουελ.

Η φιλοξενούμενη Νόριτς ξεκίνησε καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο. Μάλιστα στο 52ο λεπτό η ουραγός της κατηγορίας ισοφάρισε. Ο Ντάουελ έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Πούκι ο οποίος με ένα εξαιρετικό τελείωμα έκανε το 2-2. Ο Φινλανδός πάγωσε το «Όλντ Τράφορντ» και οι φίλοι των «κόκκινων διαβόλων» είχαν πειστεί ότι θα δουν άλλη μια γκέλα της ομάδας τους. Όμως ο για άλλη μια φορά ο άνθρωπος που έχει σώσει αμέτρητες φορές την Γιουνάιτεντ φέτος μίλησε. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης σκόραρε και έδωσε στην ομάδα τους πολύτιμους 3 βαθμούς.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook, στο Twitter. στο Instagram, στο Youtube, στο TikTok.