overfm.gr | Serie A | Ρόμα – Τορίνο 1-0: «Καθάρισε» ο Έιμπραχαμ

Η Ρόμα πήρε το τρίποντο κόντρα στην Τορίνο χάρη στο γκολ του Έιμπραχαμ στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης. Παραμένει σε τροχιά τετράδας η ομάδα του Μουρίνιο.

Ρόμα – Τορίνο 1-0: «Καθάρισε» ο Έιμπραχαμ. Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Ρόμα του Ζοσέ Μουρίνιο στην Serie A και τρίτη συνολικά, καθώς επικράτησε με 1-0 της Τορίνο χάρη στο γκολ του Έιμπραχαμ στο 32ο λεπτό. Με αυτή την νίκη η Ρωμαίοι παραμένουν κοντά στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Ρόμα – Τορίνο 1-0: «Καθάρισε» ο Έιμπραχαμ

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 32ο λεπτό, με τον Μιχιταριάν να βγάζει την κάθετη μπαλιά και τον Τζανιόλο να κάνει εξαιρετική κίνηση, για να έρθει ο Έιμπραχαμ και να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, φτάνοντας τα 3 γκολ στις 2 τελευταίες εμφανίσεις του με τους Ρωμαίους.

Η Τορίνο πάλεψε στην συνέχεια και είχε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει. Χαρακτηριστικό είναι ότι η ομάδα της Βόρειας Ιταλίας τελείωσε την αναμέτρηση με 17 τελικές προσπάθειες έναντι δέκα της γηπεδούχου Ρόμα.

Ωστόσο, οι «Ρωμαίοι» ήραν το τρίποντο και παραμένουν κοντά στην πρώτη τετράδα. Συγκεκριμένα, είναι στην πέμπτη θέση με 21 βαθμούς, τέσσερις λιγότερους από την τέταρτη Αταλάντα. Παράλληλα, η ομάδα του Μουρίνικο χτίζει ψυχολογία ενόψει των δύο δύσκολων των αγώνων με Μπολόνια και Ίντερ που ακολουθούν στο επόμενο επταήμερο για την Serie A.

ΡΟΜΑ: Πατρίσιο, Μαντσίνι, Σμόλινγκ, Ιμπάνεθ, Κάρσντορπ, Πελεγκρίνι (15′ Πέρεθ (90′ Κουμπουλά), Ντιαβαρά, Ελ Σααραουί (88′ Βίνα), Μιχιταριάν, Έιμπραχα, Τζανιόλο

ΤΟΡΙΝΟ: Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Εντιντί (46′ Ζίμα), Μπρέμερ, Μπουοντζόρνο (76′ Μπαζέλι), Σίνγκο, Λούκιτς, Πομπέγκα, Βοϊβόντα (77′ Τζάτζα), Πρατ (76′ Πιάτσα), Μπρέκαλο, Μπελότι (79′ Σανάμπρια)