overfm.gr | Διεθνή | Ρίβερ Πλέιτ-Παλμέιρας 0-3: Πάει τελικό η ομάδα του Άμπελ Φερέιρα (vids)

Η Παλμέιρας επικράτησε με 3-0 της Ρίβερπλειτ για τον πρώτο αγώνα των ημιτελικών του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Η Παλμέιρας επικράτησε με 3-0 στην έδρα της Ρίβερ Πλέιτ για το πρώτο παιχνίδι των ημιτελικών του Κόπα Λιμπερταδόρες. Η ομάδα του Άμπελ Φερέιρα είναι με το ένα πόδι στον τελικό.

Σε ότι αφορά το παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης, χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Ρόνι. Στην συνέχεια, δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Αντριάνο διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του κάνοντας το 2-0. Στο 60΄η Ρίβερ Πλέιτ έμεινε με δέκα παίκτες με τον Καρασκάλ να αποβάλλεται από το παιχνίδι. Επιπλέον στο 62΄ο Βίνα διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Εντεκάδες:

Ρίβερ Πλειτ (Γκαγιάρντο): Αρμάνι, Μοντιέλ, Πινόλα, Ρόχας, Κάσκο, Πέρες,Φερνάντες, Καρασκάλ (κόκκινη), Ντελ Λα Κρους, Σουάρες, Μπορέ

Παλμέιρας (Φερέιρα): Γουέβερτον, Ρότσα, Γκόμες, Έμπερέρ, Μενίνο. Ντι Πάουλα, Ντανίλο, Βίνια, Ρόνι, Σκαρπα, Αντριάνο

Επόμενος αγώνας: Παλμέιρας-Ρίβερ Πλέιτ Τετάρτη (13/1)