overfm.gr | Premier League | Ράνγκνικ – «Μόνο τους εαυτούς μας κατηγορούμε για τον αποκλεισμό»

Ο Ραλφ Ράνγκνικ μίλησε για τον αποκλεισμό της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από το FA Cup, τονίζοντας ότι ήταν θέμα τύχης και αναποτελεσματικότητας.

Σοκαριστικό αποκλεισμό υπέστη η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Ολντ Τράφορντ», από την Μίντλεσμπρο. Οι «κόκκινοι διάβολοι» ηττήθηκαν στα πέναλτι και αποχαιρέτησαν το FA Cup, χάνοντας ακόμα έναν στόχο για τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Ο Ραλφ Ράνγκνικ κλήθηκε να απαντήσει στο τι έφταιξε και αποκλείστηκε η ομάδα του. Με τον Γερμανό τεχνικό να τονίζει ότι έλειψε η αποτελεσματικότητα από τους παίκτες του, ενώ θα μπορούσαν να είχαν «καθαρίσει» το παιχνίδι:

«Χάσαμε τόσες ευκαιρίες, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Θα μπορούσαμε στο πρώτο ημίχρονο να είμαστε μπροστά στο σκορ με 3-0 και χάσαμε ευκαιρίες και μετά την ισοφάριση της Μίντλεσμπρο, αν και θεωρώ ότι δεν έπρεπε να μετρήσει το γκολ τους.

Ο Μπρούνο έχασε την ευκαιρία που ήταν σαν πέναλτι. Δεν έχουμε κανέναν να κατηγορήσουμε παρά μόνο τους εαυτούς μας που χάσαμε τόσες ευκαιρίες. Στο τέλος από τη στιγμή που το ματς πήγε στα πέναλτι, ήταν και θέμα τύχης και χάσαμε…».