overfm.gr | Premier League | Ράγκνινκ – «Ικανοποιητική για εμάς η ισοπαλία, έτσι όπως εξελίχθηκε ο αγώνας»

Την ανωτερότητα της Τσέλσι παραδέχθηκε ο Ράλφ Ράγκνινικ, υπογραμμίζοντας παράλληλα ότι ο στόχος της τετράδας έχει χαθεί.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τσέλσι αναδείχθηκαν ισόπαλες (1-1) στο «Ολντ Τράφφορντ». Οι «μπλε» του Λονδίνου ήταν ανώτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και έχασαν αρκετές ευκαιρίες. Ο Ντε Χέα σε μια ακόμα φετινή αναμέτρηση κράτησε όρθια τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Παράλληλα, ο Κριστιάνο Ρονάλντο  ισοφάρισε άμεσα μετά το γκολ του Αλόνσο.

Πλέον απομένουν τρεις αγωνιστικές για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία καλείται να μαζέψει όσο το δυνατόν περισσότερους βαθμούς, για να μη βρεθεί εκτός Ευρώπης τη νέα σεζόν. Από την πλευρά της, η Τσέλσι έχει εδραιωθεί για τα καλή στην τρίτη θέση και θέλει να εξασφαλίσει και μαθηματικά την είσοδό της στην τετράδα.

Ο Ράλφ Ράγκνινκ στις δηλώσεις του αναγνώρισε την υπεροχή της Τσέλσι, επισημαίνοντας ότι η είσοδος στην τετράδα είναι αδύνατη για την ομάδα του.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Η ισοπαλία έτσι όπως εξελίχθηκε ο αγώνας, είναι ένα καλό αποτέλεσμα για εμάς. Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα, οποία πέρυσι κατέκτησε το Champions League. Είχαμε πολλές απουσίες. Στο πρώτο ημίχρονο δεν μπορέσαμε να κλείσουμε τους κενούς χώρους και η Τσέλσι κυριάρχησε.

«Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώσαμε την εικόνα μας αλλά η Τσέλσι πάλι έγινε απειλητική για την εστία μας. Ο στόχος της τετράδας είναι μη ρεαλιστικός αλλά θα προσπαθήσουμε να νικήσουμε τα τρία τελευταία παιχνίδια, για να τερματίσουμε όσο το δυνατόν ψηλότερα στη βαθμολογία».

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook, στο Twitter, στο Instagram, στο Youtube, στο TikTok.