overfm.gr | ΣΠΟΡ | Πυγμαχία: Πρωταθλητής για 2η σερί χρονιά ο Ολυμπιακός Κ22!

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το τμήμα Πυγμαχίας του Ολυμπιακού κατέκτησε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Under 22.

Πρωταθλητής για δεύτερη σερί χρονιά ο Ολυμπιακός στην Πυγμαχία! Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας Under 22 διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγρινίου και οι Πειραιώτες πανηγύρισαν back to back μια ακόμα σημαντική επιτυχία!

Πρωταθλητής στην κατηγορία των 63κιλών Under 22, αναδείχθηκε ο “χρυσός” πλέον Στίβεν Εστεμπάν, ενώ το χάλκινο μετάλλιο πήρε ο Ιωσήφ Σπυρίδης στην κατηγορία των 69 κιλών. Πολύ καλή εμφάνιση και από τον Βασίλη Μακρυγιάννη στην κατηγορία των 63κιλών.

Οι άλλοι «ερυθρόλευκοι» που αγωνίστηκαν στο πρωτάθλημα Under 22 ήταν ο Κυριάκος Φρέντζος στην κατηγορία των 63κιλών και ο Πέτρος Αληφαντάρος στην κατηγορία των 69κιλών.

Δύο χάλκινα ακόμη στους Νέους: Ο σύλλογος πήρε μέρος με δυο αθλητές και στο Πρωτάθλημα Νέων που διεξήχθη παράλληλα στο Αγρίνιο, κατακτώντας δυο χάλκινα μετάλλια με τους Γιάννη Γεμένογλου και Γιώργο Κούρκορ στην κατηγορία των 75 κιλών.