overfm.gr | Champions League | Προπονητής Σαχτάρ: «Παίξαμε για τον Ουκρανικό λαό»

Ο προπονητής της Σαχτάρ, μετά την ισοπαλία με την Ρεάλ Μαδρίτης (1-1), δήλωσε πως είναι περήφανος για την ομάδα του

Ο προπονητής της Σαχτάρ, Γιοσίσεβιτς, δήλωσε πως είναι υπερήφανος για την ομάδα του μετά την ισοπαλία με την Ρεάλ Μαδρίτης για το Champions League (1-1).

Μάλιστα, η Ουκρανική ομάδα θα μπορούσε να φύγει με τους τρεις βαθμούς αλλά δέχθηκε γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με κεφαλιά του Ρούντιγκερ.

Συγκεκριμένα οι δηλώσεις του Γιοσίσεβιτς:

«Είμαι υπερήφανος που η ομάδα μου έδειξε προσωπικότητα. Σε αυτές τις δύσκολες στιγμές, που περάσαμε ειδικά τις τελευταίες 10 ημέρες, το να βγούμε στο γήπεδο σήμερα και να δείξουμε τέτοιο επίπεδο ποδοσφαίρου, είναι κάτι για το οποίο πρέπει να μας βγάλουν το καπέλο.

«Έχουμε την αίσθηση ότι χάσαμε δύο βαθμούς και είναι κάτι για το οποίο πρέπει να είμαστε υπερήφανοι. Πολεμήσαμε για τον ουκρανικό λαό, για να αισθανθεί ότι ταυτίζεται και ότι είναι υπερήφανος για εμάς. Και είμαι σίγουρος ότι είναι. Δεν μπορώ να είμαι πολύ χαρούμενος γιατί όταν δέχεσαι ένα γκολ στα τελευταία δευτερόλεπτα, ενοχλείσαι. Αύριο, με έναν βαθμό, η ομάδα θα συνειδητοποιήσει τι έκανε σήμερα. Το ποδόσφαιρο μερικές φορές σου δίνει πράγματα, μερικές φορές σου αφαιρεί. Και είναι μια πιθανότητα να σκοράρουν στο τελευταίο δευτερόλεπτο, όπως είναι το να σκοράρεις στο πρώτο λεπτό. Αλλά πιστεύω, ότι έχουμε ένα λαμπρό μέλλον.»