overfm.gr | Bundesliga | Πρόκριση στον δεύτερο γύρο με επι-Λειψία

Πανηγυρικά στον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας προκρίθηκε η Λειψία καθως διέσυρε με το εξωφρενικό 8-0 την Τοϊτόνια Ότεσεν.

Άκρως σαρωτική ήταν η Λειψία η οποία διέσυρε με 8-0 την Τοϊτόνια Ότεσεν και προκρίθηκε πανηγυρικά στον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας. Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 19′ όταν ο Βέρνερ με όμορφο τελείωμα έκανε το 1-0 και ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα των «ταύρων» και τα προσωπικά του. Στο 41′ ο Σίλβα έκανε το 3-0 και δυο λεπτά αργότερα ο Βέρνερ έκανε το 4-0 πετυχαίνοντας χατ-τρικ.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55′ ο Σίλβα με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε πέντε τα τέρματα των φιλοξενουμένων και τρία λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Φόρσμπεργκ να βρει τον δρόμο για τα δίχτυα για το 6-0. Ο Ενκουκού έκανε το 7-0 στο 77′ και ο Όλμο έκλεισε το σκορ στο 90′.