overfm.gr | Ligue 1 | Πριγκιπική ….. πασαρέλα της Λανς μέσα στο Μονακό

Με το εντυπωσιακό 4-1 πέρασε η Λανς από την Μονακό συντρίβοντας την ομώνυμη ομάδα για την τρίτη αγωνιστική της Ligue 1.

Eντυπωσιακή ήταν η Λανς μέσα στο «Λουί Ντε» συντρίβοντας την Μονακό με 4-1 και ανεβαίνοντας προσωρινά στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος. Η καλή μέρα για τους φιλοξενούμενους φάνηκε από το ξεκίνημα όταν στο 7′ με τον Οπέντα και στο 38′ διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Μασάντο. Οι «Μονεγάσκοι» μείωσαν σε 2-1 με τον Μπαντιασίλ στο 41′ και με αυτό το σκορ έληξε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη μόνο μια ομάδα υπήρχε στο γήπεδο και αυτή ήταν η Λανς. Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Φοφανά με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 3-1 ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν με δεκα παίκτες στο 72′ λόγω αποβολής με δευτερη κίτρινη κάρτα του Βάντερσον. Το σκορ έκλεισε ο Σαιντ στο 78′ με τους «λανσουά» να περνούν διά περιπάτου από το …..Πριγκηπάτο.