overfm.gr | Premier League | Premier League – Θρίλερ το Μπρέντφορντ – Λίβερπουλ [vid]

Η Λίβερπουλ έμεινε στο 3-3 με την Μπρέντφορντ σε ένα ματς που αποδείχθηκε θρίλερ. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Premier League.

Ματσάρα έγινε ανάμεσα στην Μπρέντφορντ και τη Λίβερπουλ για την Premier League. Οι μέλισσες ήταν ιδιαίτερα μαχητικές και κατάφεραν να πάρουν την ισοπαλία απ’ τους Reds με σκορ το 3-3 για την 6η αγωνιστική της Premier League. Η Λίβερπουλ είναι μόνη πρώτη με +1 απ’ τη Σίτι την οποία αντιμετωπίζει την επόμενη εβδομάδα (3/10, 18:30). Στους εννέα πόντους και στην 9η θέση η Μπρέντφορντ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά από άποψη θεάματος. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ανήκε στη Λίβερπουλ στο 7′ με τον Σαλάχ να πλασάρει, έπειτα από πάσα του Ζότα, όμως ο Άγιερ έκοψε πάνω στη γραμμή σωτήρια. Σ’ αυτό το σημείο η Μπρέντφορντ πήρε μπροστά. Στο 9′ Τόνεϊ κινήθηκε στην πλάτη του Φαν Ντάικ, πήρε την κεφαλιά όμως ήταν άστοχος.

Στο 11ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν σπουδαία ευκαιρία. Ο Μπουεμό πλάσαρε και ο Μάτιπ έκοψε πάνω στην γραμμή σε μία παρόμοια φάση με αυτή των Reds. Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 27ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση φάουλ χαμηλά με κομπίνα, ο Κάνιος έκανε την πάσα απ’ τα δεξιά στην περιοχή, δύο παίκτες δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, η άμυνα της Λίβερπουλ κοιτούσε χωρίς να αντιδράσει και ο Πίνοκ σκόραρε.