overfm.gr | Premier League | Premier League: Διασυρμός για τη Γιουνάιτεντ, πρώτη νίκη για Νόριτς [vds]

Ακόμη ένα αρνητικό αποτέλεσμα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που έχασε με το ταπεινωτικό 4-1 από τη Γουότφορντ. Ξεκίνημα με νίκη για τον Τζέραρντ, 2-0 την Μπράιτον η Άστον Βίλα

Όσο πάνε και χειροτερεύουν τα πράγματα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που στο πρώτο της ματς μετά τη διακοπή του Νοεμβρίου, ηττήθηκε με το βαρύ 4-1 από τη Γουότφορντ εκτός έδρας.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ονειρεμένο για την Γουότφορντ και εφιαλτικό για την Γιουνάιτεντ, με την ομάδα του Σόλσκιερ να βλέπει τον Νταβίντ Ντε Χέα να κάνει μεν δύο αποκρούσεις σε εκτελέσεις πέναλτι μέσα σε λίγα λεπτά αλλά να πηγαίνει στα αποδυτήρια με δύο γκολ στην πλάτη.

Παρ’ όλα αυτά, οι νεοφώτιστοι κατάφεραν όχι απλώς να ανοίξουν το σκορ, αλλά να πάνε και με προβάδισμα δύο τερμάτων στο ημίχρονο! Την αρχή έκανε ο Κινγκ με κοντινό πλασέ στο 28’, ενώ ο Σαρ εξιλεώθηκε για τα χαμένα πέναλτι με διαγώνιο σουτ στο 44’.

Η απάντηση από μεριάς «κόκκινων διαβόλων» ήρθε με κεφαλιά του… ξεχασμένου Φαν Ντε Μπέικ στο 50’, με τους φιλοξενούμενους να έχουν χρόνο για την ανατροπή μπροστά τους αλλά να μην εκμεταλλεύονται

Ωστόσο, λίγο μετά την πίεση που άσκησαν για την ισοφάριση, οι φιλοξενούμενοι δέχτηκαν νέο πλήγμα, με τον Χάρι Μαγκουάιρ να βλέπει δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε διάστημα οκτώ λεπτών (62′ 69′) και να αποβάλλεται , για να αφήσει την ομάδα του με παίκτη λιγότερο στο τελευταίο 20λεπτο.

Με τις«σφήκες» να πετυχαίνουν ακόμη δύο τέρματα στις καθυστερήσεις με τους Ζοάο Πέδρο και Ντένις/

Με νίκη, έστω και δύσκολη, ξεκίνησε η πορεία του Στίβεν Τζέραρντ στην Άστον Βίλα, με την ομάδα του μέχρι πρότινος τεχνικού της Ρέιντζερς να επικρατεί 2-0 της Μπράιτον στο “Villa Park”.

Χορταστικές ισοπαλίες με 3-3 για , Μπέρνλι και Κρίσταλ Πάλας αλλά και για Νιούκαστλ και Μπρέντφορντ.

Οι «καρακάξες» έμειναν έτσι στον πάτο της βαθμολογίας, καθώς η Νόριτς επιβλήθηκε 2-1 (7’ Πούκι, 39’ Χάνλεϊ – 4’ Άνταμς) της Σαουθάμπτον στο “Carrow Road”, με τους Γιαννούλη και Τζόλη να μένουν στον πάγκο.

Από την άλλη η Γούλβς πέτυχε σπουδαία νίκη με 1-0 απέναντι στην Γουέστ Χαμ .