overfm.gr | Premier League | Πογκμπά Γιουνάιτεντ: «Χάνει» τα ντέρμπι με Τσέλσι και Σίτι

Πογκμπά Γιουνάιτεντ: Ο Γάλλος μέσος δεν θα μπορέσει να αγωνιστεί στους δύο επόμενους αγώνες για τον αγγλικό πρωτάθλημα.

Ο Ολε Γκούναρ Σόλσκιερ είναι αναγκασμένος να καταστρώνει χωρίς τον Πολ Πογκμπά, τον σχεδιασμό του για τις προσεχείς υποχρεώσεις της Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ. Ο 27χρονος Γάλλος μεσοεπιθετικός, τραυματίσθηκε στον μηρό, στον ισοπαλία-θρίλερ που παραχώρησαν οι «κόκκινοι διάβολοι» στην Εβερτον με 3-3, όταν οι «εφοπλιστές» ισοφάρισαν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Και σύμφωνα με την εφημερίδα «Daily Mirror» για την αποθεραπεία του 27χρονου άσου, θα απαιτηθεί περισσότερος χρόνος απ΄ότι αρχικά είχε εκτιμηθεί. Ετσι, εκτός από τους δύο αγώνες με την Ρεάλ Σοσιεδάδ για τους «32» του Europa League, ο παγκόσμιος πρωταθλητής του 2018, θα χάσει και τα ντέρμπι με την Τσέλσι και την Μάντσεστερ Σίτι.

Αξίζει, δε, να σημειωθεί, ότι από τότε που τραυματίσθηκε ο Πογκμπά, η Γιουνάϊτεντ αγνοεί την νίκη στην Premier League.