overfm.gr | Serie A | Πλησιάζει στη Β’ Εθνική Ιταλίας η Τζένοα

Η νέα ήττα της Τζένοα από τη Βερόνα με 1-0, κάνει τους Γενοβέζους να βρίσκονται με το… ένα βήμα στην δεύτερη κατηγορία της Ιταλίας.

Η Τζένοα έχασε και… βουλιάζει.

Η Βερόνα νίκησε με 1-0 τους Γενοβέζους, οι οποίοι βρίσκονται σε δεινή θέση.

Η Βερόνα μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό. Ο Καπράρι έβγαλε κάθετα στον Σιμεόνε, που πρόλαβε την έξοδο του Σιρίγκου αλλά και το τάκλιν του Βάσκες και με προβολή έγραψε το 1-0.

Η Τζένοα άγγιξε την ισοφάρισε στο 69′ όταν ο Πίκολι πλάσαρε από κοντά και ο Λάζοβιτς έκοψε πάνω στη γραμμή. Οκτώ λεπτά μετά ο Χόνγκλα έκανε το σουτ με τον Σιρίγκου να πέφτει και να διώχνει.

ΒΕΡΟΝΑ: Μοντιπό, Φαραόνι (79’Σούταλο), Γκίντερ, Καζάλε, Τσεκερίνι, Λάζοβιτς (70’Ντεπάολι), Ταμέζ, Ίλιτς, Μπέσα (70’Χόνγκλά), Καπράρι, Σιμεόνε

ΤΖΕΝΟΑ: Σιρίγκου, Μακσίμοβιτς, Χεφτί, Βάσκες, Μπαντέλι, Στουράρο (46’Γκαλντάμες), Γκούντμουντσον (46’Γεμπόα), Πορτανόβα, Μελεγκόνι (77’Εκούμπαν), Φρέντρουπ, Ντέστρο (63’Πίκολι).