overfm.gr | Super League 2 | Πήρε το αθηναϊκό ντέρμπι των Β’ ο ΠΑΟ [vids]

Σε μία αναμέτρηση όπου η ΑΕΚ ήταν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ανώτερη, οι «πράσινοι» πήραν τη νίκη με 1-0

Στο αθηναϊκό ντέρμπι των Β’ ομάδων της Super League 2, η ΑΕΚ υποδέχθηκε τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ με τους «πράσινους» να παίρνουν τη νίκη με 1-0, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού.

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου, φάνηκε να πατάει καλύτερα στο 90λεπτο, έχοντας την κατοχή αλλά καια ρκετές ευκαιρίες να σκοράρει. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν το τρίποντο. Πιο συγκεκριμένα, στην φάση του 79ου λεπτού, ο Τσιριγώτης εκμεταλλεύτηκε την λάθος τοποθέτηση του Κορνέζου και πλάσαρε τον Χατζηεμμανουήλ για το 0-1.

Παράπονα από τους «κιτρινόμαυρους» τα σκληρά μαρκαρίσματα των φιλοξενούμενων που είχαν ως αποτέλεσμα τις τρεις αναγκαστικές αλλαγές τους. Μέσα στην αναμέτρηση, η «Ένωση» άλλαξε τους Μπάμπη και Γερολέμου στο πρώτο ημίχρονο και τον Τζούντα Γκαρσία στο δεύτερο.

ΑΕΚ Β: Χατζηεμμανουήλ, Ραντόνια, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Μιτάι, Μπάμπης (32’ λ.τρ. Ρουκουνάκης), Μουστακόπουλος (85’ Γκολφίνος), Γερολέμου (46’ Χριστόπουλος), Γιούσης, Τζούντα (76’ λ.τρ. Κορομηλάς), Κοσίδης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β: Χριστογεώργος, Σερπέζης (70’ Καραμπάς), Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος, Αντωνίου, Κρυπαράκος (70’ Καρβούνης), Σαρδέλης (85’ Κούτσιας), Ρόμπι, Μαραθωνίτης (59’ Τσιριγώτης), Μαρτίνης, Ηλιάδης.