overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Μεγάλο διπλό για το Λουξεμβούργο μέσα στο Μαυροβούνιο

Σπουδαίο διπλό για το Λουξεμβούργο το οποίο ισοβαθμεί στην πρώτη θέση με το Μαυροβούνιο

Η ομάδα του Λουξεμβούργου επικράτησε με 2-1 του Μαυροβουνίου παίρνοντας ένα μεγάλο διπλό για τη συνέχεια που έχει στον όμιλό της στο Nations League.

Το παιχνίδι είχε αποβολές, ένταση και μια κατοχή μπάλας η οποία ήταν σχεδόν μοιρασμένη. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 34′ με γκολ του Ιβάνοβιτς αλλά 8 λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τέρμα του Μουράτοβιτς.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη με το νικητήριο γκολ να μπαίνει για την Εθνική ομάδα του Λουξεμβούργου τέσσερα λεπτά πριν την κανονική λήξη του παιχνιδιού με το χρυσό γκολ Σινάνι .

Το Μαυροβούνιο δεν κατάφερε να ισοφαρίσει ακόμα και αν δόθηκαν 7 λεπτά καθυστερήσεων με την Λουκ Χόλτς να παίρνει τελικά εκείνη το μεγάλο τρίποντο.