overfm.gr | Super League 2 | Πιερικός – Νίκη Βόλου 0-3: Άνετη επικράτηση [vds]

Η Νίκη Βόλου επικράτησε άνετα με 3-0 κόντρα στον Πιερικό και πήρε την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Η Νίκη Βόλου πήρε τη δεύτερη νίκη της στη φετινή Super League 2, στην έδρα του Πιερικού για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Πιερικός – Νίκη Βόλου 0-3: Άνετη επικράτηση

Πιερικός – Νίκη Βόλου 0-3: Άνετη επικράτηση

Η Νίκη Βόλου Μόλις μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο. Στο 7ο λεπτό ο Πιερικός αναγκάστηκε να παίξει με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Γιαλαμίδη για ανατροπή στον Ροχάνο λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή.

Η Νίκη Βόλου ήταν καλύτερη και πίεζε περισσότερο. Στο 19΄ένα σουτ του Πάνου πέρασε ανεκμετάλλευτο. Στο 27΄οι γηπεδούχοι είχαν μια ακόμη καλή στιγμή.Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τσουκαλάς έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Γαλάνη.

Η πίεση της Νίκης έφερε τελικά αποτέλεσμα στο 33’. Ο Γκαρσία με μονοκόμματο σουτ έγραψε το 1-0. Τα επόμενα λεπτά οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν κι άλλες καλές φάσεις αλλά ως το τέλος του ημιχρόνου έμεινε το 1-0.

Πιερικός – Νίκη Βόλου 0-3:

Στο 47’ ο Πιερικός είχε την πρώτη του καλή ευκαιρία. Ο Ζαφειράκης έκανε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Μπάγιτς. Στο 65’ η κεφαλιά του Καρβούνη πέρασε ελάχιστα από το αριστερό δοκάρι της Νίκης. Παρά την πίεση του Πιερικού το δεύτερο γκολ ήταν για την Νίκη ξανά.

Στο 67’ ο Τζοβάρας έκανε συρτή σέντρα από δεξιά και ο Παναγιωτίδης με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0. Στο 71’ έγινε το 3-0 για τους φιλοξενούμενους με συρτό σουτ του Βλαχομήτρου ύστερα από αντεπίθεση. Πιερικός – Νίκη Βόλου 0-3: Άνετη επικράτηση

Πιερικός: Γαλάνης, Μηλιώτης (72′ Τοπαλίδης), Καγκελίδης (82′ Παπουτζίδης), Καρβούνης, Παντελιάδης, Εμπουσί, Σουντάρ, Γιαλαμίδης, Ίτσιος, Ζαφειράκης (82′ Καρανάτσιος), Χαντζάρας.

Νίκη Βόλου: Μπάγιτς, Πάνος (59′ Παναγιωτίδης), Τζοβάρας, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Κυριακίδης, Τσουκαλάς, Βλαχομήτρος, Μιράντα, Λούκας Γκαρσία, Ροχάνο.