overfm.gr | Bundesliga | Πέρασε δεύτερη η Φράιμπουργκ και σε απόσταση αναπνοής από την Μπάγερν

Στην δεύτερη θέση πέρασε η Φράιμπουργκ μετά την νίκη της επί της Κολονίας με 2-0 στο «Γιουρόπα Παρκ Στάντιουμ».

Σημαντική νίκη πέτυχε η Φράιμπουργκ με 2-0 επί της Κολονίας στο «Γιουρόπα Παρκ Στάντιουμ» με αποτέλεσμα να περάσει στην δεύτερη θεση απέχοντας έναν βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Μπάγερν.

Οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τους Γκούντερ, Γκρίφο και Γκρέγκοριτς,όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Όμως στην επανάληψη κατάφεραν να βρουν τον δρόμο για τα δίχτυα καθώς στο 53′ ο Γκρέγκοριτς πάσαρε στον Γου Γέονγκ ο οποίος από κοντά έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Και στο 64′ ο Γκούντερ έβγαλε σέντρα από τα αριστερά και ο Γκρέγκορτς με κεφαλιά έκανε το 2-0 σφραγίζοντας την νίκη για την Φράιμπουργκ.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ(Κρίστιαν Στράιχ): Φλέκεν, Κούμπλερ, Γκίντερ, Λίνχαρτ, Γκούντερ, Έγκεσταϊν (90’+1′ Κέιτελ), Χόφλερ, Ντόαν (90′ Σάλαϊ), Γου Γέονγκ (82′ Σάντε), Γκρίφο (90′ Πέτερσεν), Γκρέγκοριτς (82′ Χόλερ)

ΚΟΛΩΝΙΑ(Στεφαν Μπάουμγκαρντ): Σβάμπε, Σμιτς, Κιλιάν, Σόλντο, Πέντερσεν, Σκίρι, Μάρτελ, Μάινα (72′ Τίλμαν), Ντούντα (72′ Χουσεϊνμπάσιτς), Κάιντς (72′ Σίντλερ), Τίγκες (62′ Ανταμιάν)