overfm.gr | Premier League | Πέρασε από το Σέφιλντ η Γουέστ Χαμ

Η Γουέστ Χαμ νίκησε με 1-0 την Σέφιλντ εκτός έδρας και συνέχισε την πολύ καλή της πορεία στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Γουέστ Χαμ χάρη στο γκολ του Σεμπάστιαν Αλέρ στο 56ο λεπτό του αγώνα, πήρε την νίκη και τους τρείς πόντους στην έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγες ήταν αρκετά καλά και με όπλο την πολύ σφικτή και δυνατή της άμυνα, σε συνδυασμό με την ικανότητα των μεσοεπιθετικών της κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό τρίποντο για την συνέχεια.

Από την πλευρά της η Σέφιλντ η οποία συνεχίζει να απογοητεύει την φετινή περίοδο παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με μόλις ένα βαθμό.

Αξίζει να σημειωθεί πως τα “σφυριά” που έχουν ξεκινήσει πολύ καλά την σεζόν, έφτασαν τους 14 βαθμούς και την 8η θέση.