overfm.gr | La Liga | «Πεντάσφαιρο» το «Κίτρινο Υποβρύχιο»!

Η Βιγιαρεάλ ήταν το μεγάλο αφεντικό στην αναμέτρηση με τη Ράγιο Βαγιεκάνο, την οποία «διέσυρε» με 5-1 στην έδρα της.

Mεγάλη… μπάλα η Βιγιαρεάλ!

Το «Κίτρινο Υποβρύχιο» συνέτριψε τη Ράγιο Βαγιεκάνο με σκορ 5-1 στην έδρα των Μαδριλένων.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με γκολ από τα αποδυτήρια καθώς σκόραραν μόλις στο 3΄ με τον Πεντρόζα.

Μετά το αρχικό… σοκ η Ράγιο βρήκε τα πατήματα της και κατόρθωσε μέσω των πολλών ευκαιριών να φέρει το ματς στα ίσα στο 21΄ με τον Γκουαρδιόλα.

Η Βιγιαρεάλ δεν πτοήθηκε και κατόρθωσε να επανακτήσει το προβάδισμα στο σκορ στο 27΄ χάρη στο γκολ του Φουθ.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 3-1 με τον Αλκάθερ στο 38ο λεπτό,  ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Τόρες ο οποίος διαμόρφωσε το 1-4.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παλμοί έπεσαν.

Η Ράγιο Βαγιεκάνο είχε το πάνω χέρι όσον αφορά το ρυθμό του παιχνιδιού αλλά και τις ευκαιρίες. Ωστόσο η Βιγιαρεάλ βρήκε γκολ, με τον Πεντρόζα στο 89ο λεπτό, να… γράφει το 5-1.