overfm.gr | Super League 1 | ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΣ Λαμία 1-1: Μένουν «Χ»ωρίς νίκη στο πρωτάθλημα

Στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Super League 1, ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχτηκε την Λαμία, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν στις «Ζωσιμάδες» ΠΑΣ Γιάννινα και ΠΑΣ Λαμία, σε ένα παιχνίδι το οποίο είχε ένταση, πάθος, δύο πολύ όμορφα γκολ αλλά και τραυματισμούς, με τις δύο ομάδες όμως να μένουν στο 1-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν νωρίς νωρίς το σκορ μόλις στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά από μία κεφαλιά «ψαράκι» του Εραμούσπε. Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη δεν σάστισαν και σταδιακά κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο και πίεσαν τον ΠΑΣ Γιάννινα. Η ισοφάριση άργησε να έρθει, όμως στο 58ο λεπτό με πολύ ωραία κεφαλιά ο Νούνιες έφερε το παιχνίδι στα ίσια για την ομάδα του.

Μετά από την ισοφάριση η Λαμία συνέχισε να πιέζει και να είναι αυτή η ομάδα που έψαχνε το γκολ περισσότερο στο γήπεδο. Σημαντικό ρόλο στην επιθετική λειτουργεία των φιλοξενούμενων έπαιξε και ο Τσιλούλης, ο οποίος ταλαιπώρησε πολύ από τα δεξιά τους αντιπάλους του. Η Λαμία ήταν άτυχη αφού πέτυχε τον Σούλη σε εξαιρετική βραδιά, ο οποίος έσωσε πολλές φορές τους γηπεδούχους.

Από το 80′ και μετά η Λαμία αποφάσισε να διαχειριστεί το παιχνίδι και να κρατήσει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας, έτσι έπαιξε με τον χρόνο και έδωσε γήπεδο και μπάλα στον ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος παίζοντας πολύ επιθετικά προσπάθησε να πάρει την νίκη.

Οι ποδοσφαιριστές του «Άγιαξ της Ηπείρου» προσπάθησαν αλλά δεν βρήκαν τον τρόπο να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα και παρέμεινε το 1-1.

Τέλος σημαντικό είναι να αναφέρουμε πως στο 52ο λεπτό ο Πριόρ τραυματίστηκε στο κεφάλι και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, ενώ ο Κόντε ο οποίος επέστρεψε από ρήξη χιαστών υπέστη τον ίδιο τραυματισμό στο αριστερό πόδι.