overfm.gr | Live Αγώνες | ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ LIVE: Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα στο overfm.gr

LIVE ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ: Παρακολουθήστε LIVE στις 19:30 την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στην ΑΕΚ για την 11η αγωνιστική της Superleague. Τηλεοπτικά από το Novasports Prime.

Δύσκολη αποστολή για την ΑΕΚ, η οποία αντιμετωπίζει τον ΠΑΣ Γιάννινα στους «Ζωσιμάδες» για την 11η αγωνιστική της Superleague. Live στο overfm.gr/Τηλεοπτικά από το Novasports Prime.

Οι «κιτρινόμαυροι» μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα με Απόλλωνα Σμύρνης και Ολυμπιακό θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες, παραμένοντας έτσι στην 2η θέση στο κυνήγι των Πειραιωτών.

Από την άλλη οι Ηπειρώτες θέλουν να συνεχίσουν την εντυπωσιακή τους πορεία και με την ψυχολογία στα ύψη μετά το 5-0 στο «Κλ. Βικελίδης» επί του Άρη είναι πανέτοιμοι για μία ακόμη υπέρβαση τη φετινή σεζόν.

21:30

Μείνετε συντονισμένοι στο overfm.gr για το ρεπορτάζ του αγώνα και τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών. Καλό σας βράδυ!

21:30

Στο τέλος του ματς υπήρξαν έντονοι πανηγυρισμοί, με όλους τους παίκτες της ΑΕΚ να πηγαίνουν προς τον Σάκχοφ!

21:29

Πολύ όμορφο ματς, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν στο τέλος τη νίκη και την ΑΕΚ να καταφέρνει να την παίρνει, επιστρέφοντας στις νίκες.

21:28

Μεγάλη νίκη για την ΑΕΚ χάρη σε γκολ του Σάκχοφ στο 90′. Χρυσή αλλαγή από τον Γιαννίκη, με τον Ουκρανό μέσο να περνάει στον αγωνιστικό χώρο και να χαρίζει ένα σπουδαίο τρίποντο για την Ένωση.

21:27

Τέλος στο ματς!

21:27

90+4′ Κοντράρει σε σώματα το σουτ του Πίρσμαν.

21:26

90+3′ Κερδίζει φάουλ ο ΠΑΣ, γεμίζει από παίκτες η περιοχή της ΑΕΚ.

21:24

4 λεπτά είναι ο έξτρα χρόνος.

21:24

90+1′ Τρομερή ευκαιρία για νέο γκολ για την ΑΕΚ, με τον Αραούχο να βρίσκεται απέναντι στον Λοντίγκιν, όμως, η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι της εστίας του ΠΑΣ.

21:23

Ο Σάκχοφ έπιασε το σουτ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Κάργα και κατέληξε στο βάθος της εστίας του ανήμπορου να αντιδράσει Λοντίγκιν.

21:23

90′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ!

21:22

89′ Αστοχο το σουτ του Ντομίνγκες. Σε μία φάση όπου οι παίκτες του ΠΑΣ βγήκαν με εξαιρετικές προϋποθέσεις στην αντεπίθεση.

21:21

88′ Κίτρινη κάρτα στον Περέα.

21:19

Έχει ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοσή της η ΑΕΚ και ψάχνει το γκολ της νικης στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

21:18

85′ Ο Κάργας διώχνει με το κεφάλι την μπάλα πάνω στη γραμμή, ενώ στη συνέχεια ο Σάκχοφ από το ύψος της μικρής περιοχής, ανενόχλητος στέλνει την μπάλα άουτ. Απίθανη διπλή ευκαιρία για την Ένωση.

21:17

84′ Μεγάλη στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Ανσαριφάρντ έκανε το σουτ, η μπάλα θα κατέληγε στο βάθος της εστίας του Λοντίγκιν, ομως ο Εραμούσπε πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ.

21:16

84′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Σνάιντερ, μέσα ο Παντελάκης.

21:16

83′ Καλό σουτ του Ανσαριφάρντ, λίγο άουτ η μπάλα.

21:15

83′ Ο Μορέιρα απομακρύνει την μπάλα, φτάνει μέχρι την μεγάλη περιοχή του Στάνκοβιτς, όμως το σουτ του είναι άστοχο.

21:15

82′ Κόρνερ για την ΑΕΚ.

21:12

79′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Μάνταλος, μέσα ο Σακχόφ.

21:12

79′ Άστοχη η κεφαλιά του Σιμόες από πολύ καλή θέση.

21:11

78′ Κόρνερ για την ΑΕΚ.

21:10

77′ Απομακρύνει ο Κάργας δις τις σέντρες του Μοχαμάντι.

21:09

76′ Ωραία σέντρα του Σάλιακα, δεν προλαβαίνει για λίγο να πάει στην πορεία της μπάλας ο Σνάιντερ, χάνοντας την ευκαιρία να γίνει απειλητικός.

21:08

75′ Νέα κερδισμένη μονομαχία από τον φανταστικό Περέα στο χώρο της μεσαίας γραμμής.

21:06

73′ Πολύ καλύτερος ο ΠΑΣ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

21:04

71′ Πολύ άστοχο σουτ του Λιβάι, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα.

21:02

Άουτ η κεφαλιά του Περέα από την εκτέλεση κόρνερ του Μορέιρα.

21:02

69′ Κόρνερ για τον ΠΑΣ, ο οποίος πιέζει τα τελευταία λεπτά.

21:01

68′ Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Εκτός ο Μπρένερ, μέσα ο Μορέιρα για τον ΠΑΣ. Μέσα ο Λιβάι Γκαρσία, εκτός ο Τσούμπερ για τους «κιτρινόμαυρους».

21:00

Καταλογίζεται οφσάιντ στον Περέα, ως μη γενόμενη η τεράστια αυτή φάση.

21:00

67′ ΑΠΙΘΑΝΗ ΦΑΣΗ για τον ΠΑΣ. Ο Λώλης βρήκε με μία καταπληκτική κάθετη πάσα τον Περέα, με τον Κολομβιανό να πλασάρει, όμως η μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι.

20:59

66′ Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μπρέμερ σούταρε μέσα στην μεγάλη περιοχή, όμως ο Στάνκοβιτς μπλόκαρε την μπάλα.

20:58

Απομακρύνουν οι αμυντικοί της ΑΕΚ. Νέο κόρνερ, όμως στη συνέχεια για τον ΠΑΣ.

20:57

65′ Κόρνερ για τον ΠΑΣ.

20:55

63′ Κεφαλιά του Ανσαριφάρντ, η μπάλα σταματάει στον Κάργα.

20:52

60′ Ο Ανσαριφάρντ μέσα, εκτός ο Σιμάνσκι.

20:52

Ετοιμάζει αλλαγή ο Γιαννίκης.

20:50

Απομακρύνουν οι αμυντικοί της ΑΕΚ.

20:49

57′ Πολύ καλή εκτέλεση από τον Σάλιακα, η μπάλα περνάει από πολλά πόδια και καταλήγει σε κόρνερ.

20:48

55′ Κερδίζει φάουλ ο Περέα σε καλό σημείο για σέντρα. Ο Κολομβιανός ήταν μόνος του απέναντι σε 6, ωστόσο, κατάφερε να πάρει το φάουλ.

20:47

54′ Τρομερή αμυντική ενέργεια από τον Πίρσμαν πάνω στον Άμραμπατ.

20:45

Πολύ άστοχη η εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου.

20:45

52′ Κίτρινη κάρτα στον Μπρένερ.

20:43

50′ Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι για θέατρο.

20:42

49′ Βγαίνει σε ωραία αντεπίθεση ο ΠΑΣ, όμως δεν προλαβαίνει την μπάλα ο Περέα, πριν γίνει απειλητικός.

20:41

48′ Έντονες διαμαρτυρίες από τον Βράνιες για μαρκάρισμα στον Περέα.

20:39

46′ Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο.

20:38

46′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μιλιντσεάνου δεν μπορεί να συνεχίσει στον αγώνα. Στη θέση του στον αγωνιστικό χώρο ο Λώλης.

20:37

Όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:21

Τρομερό ματς στους «Ζωσιμάδες» με 2 γκολ, 1 από κάθε ομάδα, και από μία 1 κλασσική ευκαιρία για να πετύχουν και 2ο τέρμα. Σε λίγα λεπτά πάλι μαζί για το 2ο ημίχρονο του αγώνα.

20:21

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

20:20

45+4′ Κακό σουτ του Μισελέν, στην τελευταία ίσως φάση του πρώτου μέρους.

20:19

45+3′ Άουτ η κεφαλιά του Βράνιες.

20:18

45+2′ Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ.

20:17

4 λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος. Δικαιολογημένα, με τη διακοπή στο ξεκίνημα του αγώνα για το πέναλτι του ΠΑΣ.

20:16

45′ Ωραία κεφαλιά του Κάργα, όμως η μπάλα περνάει άουτ.

20:15

44′ Κερδίζει φάουλ δίπλα από το σημείο του κόρνερ ο Περέα, ο οποίος είναι εξαιρετικός σε ένα ακόμη παιχνίδι του ΠΑΣ.

20:13

Χωρίς ρυθμό το ματς στα τελευταία λεπτά με πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες.

20:10

39′ Ωραία ενέργεια από τον Περέα, όμως χάνει το τελευταίο κοντρόλ, με την μπάλα να περνάει έτσι άουτ.

20:09

Πέρασε ανεκμετάλλυετο και αυτό το στημένο για την ΑΕΚ, με τον διαιτητή να χρεώνει με επιθετικό φάουλ τον Βράνιες.

20:08

37′ Τρομερή απόκρουση του Λοντίγκιν σε σουτ του Αραούχο.

20:06

Δεν έχει κάτι το ανησυχητικό. Συνεχίζεται κανονικά το ματς.

20:05

Νέα διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Περά.

20:03

33′ Κίτρινη κάρτα στον Βράνιες, ο οποίος σταμάτησε όμως τον Περέα, ο οποίος θα έβγαινε με πολύ καλές προϋποθέσεις στην επίθεση.

20:02

32′ Ξανά στην πλάτη της άμυνας φεύγει ο Περέα, όμως καταλογίζεται σε θέση οφσάιντ.

20:01

30′ Πολύ άστοχο το σουτ του Αραούχο.

19:59

29′ Κακή σέντρα από τον Μοχαμάντι, περνάει άουτ η μπάλα.

19:59

Άσχημα εκτελεσμένο από τον μεσοεπιθετικό της ΑΕΚ. Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

19:58

27′ Κόρνερ για την ΑΕΚ.

19:56

25′ Απομακρύνει με τις γροθιές ο Λοντίγκιν.

19:55

24′ Κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα ο Μάνταλος από τον Πίρσμαν.

19:54

23′ Άστοχο μακρινό σουτ από τον Μάνταλο.

19:54

Τρομερό ματς με 2 γκολ, 1 για κάθε ομάδα, και μεγάλες ευκαιρίες μέχρι στιγμής!

19:53

22′ Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μιλιντσεάνου βρέθηκε μόνος του σοτ ύψος της μικρής περιοχής, όμως το εναέριο σουτ που έκανε πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Στάνκοβιτς.

19:52

Μία από τις καλύτερες αποκρούσεις της χρονιάς μέχρι στιγμής η προηγούμενη του Λοντίγκιν.

19:50

Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για την ΑΕΚ.

19:49

18′ Κόρνερ για την ΑΕΚ.

19:48

18′ ΑΠΙΘΑΝΗ Διπλή απόκρουση από τον Λοντίγκιν. Ο Ρώσος απέκρουσε το σουτ του Αραούχο, ενώ όντας πεσμένος κάτω μπόρεσε να διώξει ξανά το σουτ από τον Τσούμπερ.

19:47

Απομάκρυναν οι αμυντικοί της ΑΕΚ.

19:46

16′ Ο Μήτογλου προλαβαίνει τον Μιλιντσεάνου και απομακρύνει την μπάλα σε κόρνερ. Ακόμη μία… πλάτη τρώει η άμυνα των «κιτρινόμαυρων».

19:44

13′ Κόρνερ για την ΑΕΚ.

19:43

12′ Σηκώθηκε ο Μάνταλος και συνεχίζεται το παιχνίδι.

19:42

Διακοπή στο ματς καθώς βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο ο Μάνταλος.

19:41

10′ Κίτρινη κάρτα για τον Καραχάλιο για μαρκάρισμα στον Μάνταλο.

19:40

Ο Κάργας απομακρύνει την μπάλα, με τον Άμραμπατ να πιάνει ένα φοβερό σουτ πριν σκάσει η μπάλα στον αγωνιστικό χώρο, νικώντας τον Λοντίγκιν για το 1-1 στο ματς. Τρομερό παιχνίδι στο ξεκίνημα στους Ζωσιμάδες.

19:40

9′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ.

19:39

7′ Ο Μήτογλου αυτή την φορά προλαβαίνει πριν πάει η μπάλα στον Περέα μετά την πάσα του Μιλιντσεάνου

19:36

5′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ. Ο Εραμούσπε νικάει τον Στάνκοβιτς και ανοίγει το σκορ της αναμέτρησης. Φανταστικό ξεκίνημα από τους Ηπειρώτες!

19:35

Εραμούσπε απέναντι στον Στάνκοβιτς.

19:34

Συμφωνεί και ο VAR με την αρχική απόφαση. Πέναλτι για τον ΠΑΣ!

19:34

Ο Μπρένερ βρήκε εξαιρετικά τον Περέα, με τον εξτρέμ του ΠΑΣ να μπαίνει στην περιοχή και να ανατρέπεται από τον Μήτογλου με τον Καραντώνη να δίνει πέναλτι.

19:33

Απίθανο ξεκίνημα στην αναμέτρηση, με τον Περέα να κερδίζει το πέναλτι στα 15 δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα του αγώνα.

19:32

1′ Κερδίζει πέναλτι ο Περέα από τον Μήτογλου. Εξετάζεται η φάση και απο το VAR.

19:31

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας. Ο ΠΑΣ έκανε τη σέντρα…

19:30

Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης.

19:30

Χειροκροτείται ο Γιαννίκης, ανταποδίδοντας το χειροκρότημα προς τον κόσμο του ΠΑΣ.

19:28

Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων.

19:25

Αρκετά καλός ο αγωνιστικός χώρος, παρά τη βροχή στα Ιωάννινα.

19:22

Στον πάγκο για τον ΠΑΣ είναι οι: Σούλης, Παντελάκης, Σιόντης, Καραγιάννης, Λιάσος, Λώλης, Τριάδης, Ρίζος, Μέντες Αχμάντ

Στον πάγκο για την ΑΕΚ είναι οι: Τσιντώτας, Σβάρνας, Ρότα, Χατζισαφί, Σάκχοφ, Γέβτιτς, Γκαρσία, Ανσαριφάρντ, Κοσίδης

19:22

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καραντώνης ΒΟΗΘΟΙ: Ψαρρής – Ι.Δημητριάδης ΤΕΤΑΡΤΟΣ: Αγγελάκης VAR: Eστέβες (Πορτογαλία)

19:21

Στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ΑΕΚ με 20 βαθμούς, στην 4η ο ΠΑΣ με 16 βαθμούς.

19:20

Σε περίπου 10 λεπτά η σέντρα της αναμέτρησης.

19:12

Απίθανο πανό από τους οπαδούς του ΠΑΣ!

19:09

Σημαντικός αγώνας για τον Αργύρη Γιαννίκη κόντρα στην πρώην ομάδα του.

19:06

Η 11άδα του ΠΑΣ: Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν, Καραχάλιος, Ντομίγνκες, Μπρένερ, Σνάιντερ, Μιλιντσεάνου, Περέα.

19:05

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ κόντρα στον ΠΑΣ…

Στάνκοβιτς, Μοχαμάντι, Μισελέν, Μήτογλου, Βράνιες, Σιμάνσκι, Σιμόνες, Μάνταλος, Άμραμπατ, Τσούμπερ, Αραούχο.

19:04

Από την άλλη ο ΠΑΣ έχει την ψυχολογία στα ύψη, μετά την απίθανη νίκη με 5-0 επί του Άρη στο «Κλ. Βικελίδης».

19:02

Οι «κιτρινόμαυροι» προέρχονται από δύο σερί αρνητικά αποτελέσματα, ισοπαλία με Απόλλωνα (2-2) στην Ριζούπολη και ήττα με Ολυμπιακό (2-3) στο ΟΑΚΑ. Με τη νίκη τους έτσι στο αποψινό ματς να είναι κάτι σαν μονόδρομος.

19:00

Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του ΠΑΣ Γιάννινα με την ΑΕΚ για την 11η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος.