overfm.gr | Ligue 1 | Παρί Σεν Ζερμέν – Μπορντό 3-0 – «Καταραμένη» νίκη για τους Παριζιάνους

Στο πλαίσιο ενός αγώνα που οι οπαδοί της Παρί έβριζαν τους παίκτες της ομάδας, οι Παριζιάνοι επικράτησαν 3-0 της Μπορντό.

Παρά το γεγονός πως η Παρί πήρε μία ευρεία νίκη κόντρα στην Μπορντό, οι οπαδοί του συλλόγου έβριζαν και χλεύαζαν τους ποδοσφαιριστές. Η ομάδα του Ποτσετίνο επικράτησε 3-0, ωστόσο μόνο μια χαρούμενη Κυριακή δεν είχαν.

Η αποτυχία στο Champions League, έχει φέρει μεγάλη εσωστρέφεια στον σύλλογο και η γκρίνια τον οπαδών προς το πρόσωπο των αστέρων της ομάδας είναι μεγάλη.

Στο σημερινό ματς, οι Νεϊμάρ και Μέσι ήταν στο στόχαστρο των φιλάθλων. Χαρακτηριστικό είναι ότι όταν οι αυτοί οι δύο έκαναν επαφή με την μπάλα η κερκίδα τους αποδοκίμαζε.

Μάλιστα, ο Βραζιλιάνος σταρ δέχτηκε σφοδρή επίθεση, με τους ultras της Παρί να προχωρούν σε αισχρές βρισιές, οι οποίες είχαν να κάνουν με την μητέρα.

«Νεϊμάρ που#%$@$% γιε» ακουγόταν μεταξύ ρυθμικά από την εξέδρα…

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Παρί δεν συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση και επικράτησε 3-0, συνεχίζοντας απτόητη την πορεία της στην Ligue 1.

Ο Κιλιάν Εμπαμπέ, ο οποίος δεν βρέθηκε στο στόχαστρο των οπαδών της Παρί, ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό. Ο Νεϊμάρ δεν πτοήθηκε από τη επίθεση που δέχτηκε και έκανε το 2-0 προ κενής εστίας. Το τελικό 3-0 έκανε ο Παρέδες στο 61ο λεπτό.