overfm.gr | Super League 2 | ΠΑΟΚ Β’ – Πανσερραϊκός 1-1: Σκόραρε ο Ίνγκασον, όμως δεν έφτανε…

ΠΑΟΚ Β’ – Πανσερραϊκός 1-1: Ισορροπημένο ματς στη Θεσσαλονίκη, στο γήπεδο του Μακεδονικού, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 1-1 (27’ Κανίς, 52’ Ίνγκασον) και να μένουν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα της Betsson Superleague 2.

Χωρίς νικητή έληξε το ματς του ΠΑΟΚ Β’ με τον Πανσερραϊκό, το οποίο έγινε στο γήπεδο του Μακεδονικού, για την 2η αγωνιστική της Betsson Superleague 2, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 1-1.

Σε ένα ματς αρκετά ισορροπημένο, με τον Πανσερραϊκό να έχει τον έλεγχο κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, όπου μπόρεσε να προηγηθεί με τέρμα του Κανίς στο 27’, ενώ η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία ανέβασε την απόδοσή της στο 2ο μέρος, ισοφαρίζοντας με τον Ίνγκασον στο 52’ για το τελικό 1-1.

Έτσι, καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει καταφέρει να φτάσει στη νίκη την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, με τον «δικέφαλο του βορρά», να κατακτά τον πρώτο του βαθμό, μετά την ήττα με 3-1 στην Καλλιθέα απέναντι στον Ολυμπιακό Β’. Την ώρα που τα «λιοντάρια» έφτασαν τους 2 βαθμούς, έπειτα από το ισόπαλο 2-2 στην πρεμιέρα κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου.

Τα «λιοντάρια» πήραν στο ξεκίνημα τον έλεγχο του αγώνα και με τον Κανίς άνοιξαν το σκορ, έπειτα από ωραία ενέργεια του Κόντσι, ο οποίος νίκησε τον Ίνγκασον, έδωσε στον Μαροκινό φορ, ο οποίος άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης, η ομάδα του Σαραγόσα είχε διπλή ευκαιρία να κάνει το 2-0 και να «σφραγίσει» τη νίκη, ωστόσο Μαρκιόνι και Κανίς νικήθηκαν από τον Ταλιχμανίδη.

Αυτό που δεν κατάφεραν νωρίς στο πρώτο μέρος, το έκανε ο Ίνγκασον με ωραία κεφαλιά στο 52’, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Γαϊτανίδη.

Στη συνέχεια, ο ΠΑΟΚ πήρε τον έλεγχο του αγώνα, έψαξε το 2ο γκολ, χωρίς όμως αποτέλεσμα με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος. Με την ισοπαλία να φαντάζει δίκαια με βάση την εικόνα της αναμέτρησης.

ΠΑΟΚ Β’ (Γκαρσία): Tαλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Καλουτσακίδης (80’ Τσοπούρογλου), Ίνγκασον, Παναγιώτου, Γιαξής, Σαλαμούρας (80’ Μελετίδης), Χατζηστραβός, Κουλούρης (69’ Τζίμας), Γαϊτανίδης (63’ Σπυρίδης), Γκορντεζιάνι (80’ Πανίδης).

Πανσερραϊκός (Σαραγόσα): Καβουσάκης, Γιανναράκης, Δημητρίου, Ζέρης, Πίντο, Κρητικός, Μαρκιόνι (68’ Έππας), Ανάκογλου, Κανίς, Μέσι (68’ Θεοδωρίδης), Κόντσι.