overfm.gr | Super League 2 | ΠΑΟΚ Β΄- Πιερικός 1-1 – Ένας Σοάρες δεν φέρνει την άνοιξη

Ο ΠΑΟΚ Β΄ παρά το γεγονός πως είχε στη σύνθεσή του τον Φιλίπε Σοάρες έμεινε ισόπαλος 1-1 με τον Πιερικό, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League 2.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ Β΄ με τον Πιερικό. Οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό, μετά από το ισόπαλο 1-1 στο γήπεδο του Μακεδονικού. Η ομάδα της Κατερίνης με αυτό το αποτέλεσμα πήρε έναν «χρυσό» βαθμό και ξέφυγε στο =2 από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού. Από την άλλη ο ΠΑΟΚ, δεν κατάφερε να πάρει τρίποντο για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι.

Όλη η δράση ήταν συμπυκνωμένη σε ένα 15λεπτο. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στο ματς. Μόλις στο 2ο λεπτό έκαναν το 1-0, χάρις σε γκολ του Παπαδόπουλου. Όμως οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης, όταν ο Τζίμας με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο 11΄.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ Β’ (Γκαρσία): Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Τσαούσης, Γιαξής, Σοάρες, Τσοπούρογλου, Κούτσιας, Τζίμας (65′ Γαΐτανίδης), Πανίδης (65′ Κουλούρης).

Πιερικός (Βαζάκας): Τζήμας, Κριμιτσάς (61′ Ζούρκος), Γιαλαμίδης, Κουκόλης, Τοπαλίδης, Παντελιάδης, Ίτσιος (80′ Καρανάτσιος), Παπαδόπουλος, Ντίνας (61′ Φωκαΐδης), Χαρτσιάς, Μπουόλι