overfm.gr | ΣΠΟΡ | ΠΑΟΚ – Πρεμιέρα με το δεξί στην Handball Premier

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στον Φαίακα στην πρεμιέρα της Handball Premier, ωστόσο ο Δικέφαλος έφυγε αλώβητος επικρατώντας με 18-20.

Οι Κερκυραία έβαλαν δύσκολα στον ΠΑΟΚ. Ο Φαίακας πήρε από νωρίς προβάδισμα στο σκορ με 2-1 και 6-3. Ωστόσο με ένα σερί οι «ασπρόμαυροι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 7-7. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Φαίακα να έχει το προβάδισμα με 11-10. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Δικεφάλου βρήκαν τις απαντήσεις, βελτίωσαν την εικόνα τους, τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά και πήραν κεφάλι στο σκορ αρχικά με 15-14 και στη συνέχεια με 17-15.

Η διαφορά των δύο γκολ διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του αγώνα με τον ΠΑΟΚ να φεύγει νικητής από την έδρα του Φαίακα, κάνοντας πρεμιέρα με το δεξί στο πρωτάθλημα της Handball Premier.

Ημίχρονο: 11-10

Φαίακας Κέρκυρας – ΠΑΟΚ: 18-20