overfm.gr | Live Αγώνες | ΠΑΟΚ – Άρης LIVE: ΠΑΟΚ – Άρης: Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα στο overfm.gr

LIVE ΠΑΟΚ – Άρης: Παρακολουθείστε live στις 19:30 την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ – Άρης για την 11η αγωνιστική της Super League. Tηλεοπτικά από Novasports Prime, ραδιοφωνικά από τον OVER FM 104,9.

Όλα έτοιμα για την έναρξη του μεγάλου ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ με τον Άρη στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του ελληνικού πρωταθλήματος. Live στο overfm.gr στις 19:30. Tηλεοπτικά από Novasports Prime.

Οι δύο ομάδες είναι αποφασισμένες να τα δώσουν όλα για τη νίκη, η οποία θα τους δώσει πέρα από βαθμολογική ουσία και μεγάλη ψυχολογία ενόψει της συνέχειας της σεζόν.

Υπενθυμίζουμε, πως και οι δύο ομάδες προέρχονται από ήττες στο ελληνικό πρωτάθλημα, με τον ΠΑΟΚ να γνωρίζει την ήττα με 2-0 από τον Ατρόμητο, ενώ ο Άρης είχε ηττηθεί με το βαρύ 5-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα.

22:08

Καλό σας βράδυ από εδώ. Μείνετε συντονισμένοι στο overfm.gr για όλα τα νεότερα από το ντέρμπι της Τούμπας.

22:06

Ο Άρης παίρνει μεγάλη νίκη στην Τούμπα με 1-0, σε ένα ματς όπου διακόπηκε για πάνω από 40 λεπτά, έπειτα από «ντου» των οπαδών του ΠΑΟΚ.

22:06

Τέλος στο ματς. Στα 03:33 έξτρα λεπτά, σφύριξε το φινάλε ο Μάντεν.

22:05

Επιθετικό φάουλ του Άκπομ.

22:04

2 λεπτά ακόη για το φινάλε του ματς.

22:04

Ξεκίνησε και πάλι το ματς με πλάγιο υπέρ του Άρη.

22:02

Στο 90+1 και 12 δευτερόλεπτα έχει σταματήσει το χρονόμετρο.

22:01

Και οι παίκτες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

22:00

Τοποθετήθηκαν ξανά τα σημαιάκια του κόρνερ. Βγήκε και ο Μάντεν στον αγωνιστικό χώρο.

21:59

Βγαίνουν οι διαιτητές στον αγωνιστικό χώρο. Μετά από περίπου 40 λεπτά από τη διακοπή του αγώνα.

21:58

Βγήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Καρυπίδης, ο οποίος αποδοκιμάστηκε από κάποιους οπαδούς του ΠΑΟΚ που έχουν παραμείνει στην Τούμπα.

21:57

Όλα δείχνουν πως θα ξεκινήσει και πάλι το παιχνίδι. Εν αναμονή της οριστικής απόφασης.

21:54

Ξανά βγήκε ο 4ος διαιτητής, Διαμαντόπουλος στον αγωνιστικό χώρο. Όλα δείχνουν πως εφόσον έχει διασφαλιστεί η ακεραιότητα των παικτών θα συνεχιστεί το παιχνίδι.

21:50

Έχουν αδειάσει οι κερκίδες στην Τούμπα, ενώ έχει καθαριστεί και ο αγωνιστικός χώρος, ο οποίος είχε γεμίσει αντικείμενα…

21:45

Ο 4ος διαιτητής μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για να κάνει έλεγχο της κατάστασης στην Τούμπα. Υπάρχει διάθεση να συνεχιστεί πάντως το ματς για τα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων.

21:28

Μείνετε συντονισμένοι στον overfm.gr για να δείτε τι θα συμβεί με την εξέλιξη της αναμέτρησης

21:27

Το παιχνίδι έχει διακοπεί από τον Σκωτσέζο διαιτητή Μπόμπι Μάντεν και μένει να φανεί τί μέλλει γενέσθαι.

21:23

Ο αγωνιστικός χώρος μπροστά στην εστία του Πασχαλάκη είναι γεμάτος αντικείμενα και οι αστυνομικές δυνάμεις έχουν κατακλείσει τον αγωνιστικό χώρο της Τούμπας.

21:21

Στα αποδυτήρια οι παίκτες του Άρη, μετά την είσοδο των οπαδών του ΠΑΟΚ μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

21:20

Ρίψη αντικειμένων στον αγωνιστικό χώρο και «ντου» από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ μέσα στο γήπεδο.

21:20

90+1′ Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Ιτούρμπε, έξω ο Ματέο Γκαρσία.

21:19

4 λεπτά ο έξτρα χρόνος της αναμέτρησης.

21:19

90′ Μπλοκάρει ο Κουέστα μία ακόμη σέντρα από τους γηπεδούχους.

21:18

90′ Κρατάει με ευκολία τα τελευταία λεπτά το υπέρ του σκορ ο Άρης, με τον ΠΑΟΚ να μη μπορεί να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία.

21:!6

88′ Σέντρα του Λύρατζη, απομακρύνουν και πάλι με ευκολία οι αμυντικοί του Άρη, οι οποίοι προσπαθούν να βγουν και στην κόντρα.

21:14

86′ Απομακρύνουν οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ.

21:13

85′ Κερδίζει φάουλ ο Μπρούνο Γκάμα από τον Ζίβκοβιτς. Κίτρινη κάρτα στον Σέρβο για διαμαρτυρία. Ο Άρης κρατάει στα τελευταία λεπτά την μπάλα, κρατώντας παράλληλα και άνετα το υπέρ του προβάδισμα.

21:13

84′ Μπλοκάρει ο Πασχαλάκης τη σέντρα του Μπρούνο Γκάμα.

21:12

83′ Διακοπή στο ματς. Ο Σούντγκρεν διαμαρτύρεται πως έπεσε αντικείμενο στο κεφάλι του από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ.

21:11

83′ Ένταση με Σούντγκρεν και Κούρτιτς. Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς από τον Μάντεν.

21:11

82′ Κερδίζει πλάγιο και πολύτιμο χρόνο ο Άρης.

21:10

81′ Ετοιμάζει και τον Λύρατζη ο Ραζβάν Λουτσέσκου.

21:08

Διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του Σάσα, έπειτα από σουτ του Μιτρίτσα. Συνεχίζεται κανονικά ο αγώνας.

21:08

Απομακρύνουν οι αμυντικοί του Άρη.

21:08

79′ Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

21:06

78′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

21:04

75′ Τελευταία 15 λεπτά στο ματς, πέρα από τις καθυστερήσεις. Κρατάει το υπέρ του σκορ ο Άρης.

21:02

73′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Εκτός ο Εντιαγέ, ο οποίος έκανε τρομερό ματς, μέσα ο Ματίγια. Εκτός και ο Καμαρά, μέσα ο Μάνος. Φρέσκα πόδια για τον Άρη, ο οποίος δείχνει εξαιρετικά κουρασμένος στην επανάληψη της αναμέτρησης.

21:01

73′ Δεν μπορεί να κρατήσει με τίποτα την μπάλα ο Άρης. Συνεχώς στην επίθεση ο ΠΑΟΚ.

21:01

72′ Σαν τη γάτα με το ποντίκι παίζει ο ΠΑΟΚ τον Άρη τα τελευταία λεπτά. Κρατούν το υπέρ τους προβάδισμα όμως οι παίκτες του Άκη Μάντζιου.

21:00

71′ Δυνατό φάουλ του Γκαρσία στον Ζίβκοβιτς στο σημείο του κόρνερ από δεξιά. Κίτρινη κάρτα στον Αργεντινό άσο του Άρη.

20:59

71′ Απομακρύνουν οι αμυντικοί του Άρη.

20:59

70′ Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος έχει κλείσει τον Άρη μέσα στη μεγάλη του περιοχή, πιέζοντας για το γκολ της ισοφάρισης.

20:58

70′ Έδιωξε ο Σούντγκρεν, μακριά στη συνέχεια ο Σάσα. Συνεχίζει να πιέζει ο ΠΑΟΚ.

20:58

69′ Φάουλ για τον ΠΑΟΚ δίπλα από το σημαιάκι του κόρνερ από αριστερά.

20:57

68′ Απομάκρυναν την μπάλα από το κόρνερ οι «κιτρινόμαυροι».

20:56

68′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζίβκοβιτς έκανε τη σέντρα, ο Κούρτιτς πήρε την κεφαλιά από κοντινή απόσταση, όμως ο Κουέστα έδιωξε σε κόρνερ. Τρομερή επέμβαση από τον πορτιέρο του Άρη.

20:55

67′ Αλλαγή για τον Άρη. Εκτός ο σκόρερ Μαντσίνι, μέσα ο Μπρούνο Γκάμα.

20:54

66′ Δείχνει πολύ κουρασμένος ο Μαντσίνι, ο οποίος θα αποτελέσει εκτός απροόπτου την πρώτη αλλαγή του Άρη.

20:53

64′ Απομακρύνουν με δυσκολία οι παίκτες του Άρη. Έχει αυξήσει σημαντικά την πίεσή του ο ΠΑΟΚ, κλείνοντας στη μεγάλη του περιοχής τους παίκτες των «κιτρινόμαυρων».

20:51

63′ Μπλοκάρει την μπάλα ο Κουέστα από τη σέντρα του Κούρτιτς. Πολύ καλή αμυντική λειτουργία από τον Άρη δεν αφήνουν τους παίκτες του ΠΑΟΚ να απειλήσουν την εστία του Κουέστα.

20:49

61′ Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μιτρίτσα και Άκπομ εντός, βγαίνουν οι Σβαμπ και Σφιντέρσκι.

20:48

60′ Σουτ του Μαντσίνι, η μπάλα κοντράρει πάνω στον Βαρέλα.

20:48

59′ Κερδίζει φάουλ ο Εντιαγέ, ο οποίος κάνει εξαιρετικό παιχνίδι.

20:47

Δεν μπορεί ο ΠΑΟΚ να βρει μια καλή τελική πάσα και να γίνει απειλητικός μέχρι στιγμής στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου.

20:46

57′ Νέα εξαιρετική αντεπίθεση από τον Άρη. Με τον Καμαρά να σουτάρει, όμως η μπάλα να περνάει άουτ.

20:43

55′ Απομακρύνουν οι αμυντικοί του Άρη.

20:43

54′ Ωραία συνεργασία Μπίσεσβαρ και Σίντκλεϊ, προλαβαίνει τελευταία στιγμή ο Σάσα και διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.

20:42

53′ Απομάκρυνε με τις γροθιές ο Κουέστα.

20:42

53′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:39

50′ Σέντρα του Ζίβκοβιτς, η μπάλα βρίσκει στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού και περνάει άουτ. Έδειξε να ελέγχει πάντως τη φάση ο Κουέστα.

20:38

50′ Πιέζει ψηλά ο ΠΑΟΚ, αφήνοντας χώρους στον Άρη, ο οποίος ψάχνει να βγει σε μία αντεπίθεση για να πετύχει και 2ο γκολ.

20:37

48′ Κίτρινη κάρτα στον Τζέγκο.

20:36

48′ Ο Σάσα κάνει το σουτ από πλάγια θέση, αποκρούει ο Πασχαλάκης. Ως μη γενόμενη η φάση, καθώς καταλογίστηκε σε θέση οφσάιντ ο Σάσα.

20:35

47′ Ο Μπίσεσβαρ βρέθηκε στο ύψος της μεγάλης περιοχής, όμως κόπηκε από τους αμυντικούς του Άρη πριν προλάβει να γίνει απειλητικός.

20:34

46′ Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο.

20:34

46′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ελ Καντουρι στη θέση του Μουργκ στον αγωνιστικό χώρο.

20:33

Επέστρεψαν οι παίκτες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

20:20

Σε λίγα λεπτά ξανά μαζί για το 2ο ημίχρονου του μεγάλου ντέρμπι!

20:19

Αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ με το σφύριγμα της λήξης του πρώτου ημιχρόνου.

20:19

Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Άρης προηγείται με 1-0 επί του ΠΑΟΚ μέσα στην Τούμπα.

20:18

45+1′ Φάουλ στον Τέιλορ και κίτρινη κάρτα στον αμυντικό του ΠΑΟΚ.

20:17

1 λεπτό ο έξτρα χρόνος του πρώτου μέρους.

20:14

Ο Εντιαγέ έκανε απίθανη ενέργεια, έδωσε ασίστ στον Μαντσίνι, με τον εξτρέμ του Άρη να νικάει τον Πασχαλάκη κάνοντας το 1-0 μέσα στην Τούμπα!

20:13

41′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΆΡΗ!

20:11

39′ Μακρινό και άστοχο σουτ από τον Σάσα.

20:10

39′ Απίθανη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Καμαρά έκανε τη σέντρα, με τον Ματέο Γκαρσία να παίρνει την κεφαλιά, όμως ο Πασχαλάκης πρόλαβε και απομάκρυνε την μπάλα σε κόρνερ. Τρομερή απόκρουση από τον Έλληνα πορτιέρο.

20:09

38′ Ο Μαντσίνι δεν μπορεί να σουτάρει μέσα στη μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ, με τον Πασχαλάκη να αποσωβεί τον κίνδυνο.

20:07

35′ Επικίνδυνη επίθεση για τον Άρη, όμως η πάσα του Εντιαγέ στον Σάσα δεν είναι καλή, με τους αμυντικούς του ΠΑΟΚ να καταφέρνουν να την αναχαιτίσουν.

20;06

34′ Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα στα τελευταία λεπτά.

20:03

31′ Άστοχο το σουτ του Εντιαγέ από πλαινή θέση μέσα στη μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ.

20:02

30′ Έγγαιρη παρέμβαση του Μπράμπετς στην κάθετη πάσα που επιχείρησαν οι παίκτες του ΠΑΟΚ με στόχο τον Σφιντέρσκι.

20:01

29′ Επιθετικό φάουλ του Κούρτιτς, τελειώνει και αυτή η στημένη μπάλα για τον ΠΑΟΚ.

20:00

28′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ κερδίζει ο Μούργκ.

19:59

27′ Δυνατό μαρκάρισμα τώρα του Γκαρσία στον Μούργκ.

19:56

24′ Δυνατό μαρκάρισμα από τον Εντιαγέ και τον Σίντκλεϊ. Στον αγωνιστικό χώρο και οι δύο παίκτες.

19:55

Ωραία επιθετική ενέργεια από τον Άρη, όμως ο Μαντσίνι χρησιμοποιεί το χέρι του για να κατεβάσει την μπάλα.

19:53

21′ Πολύ καλό ξεκίνημα με φάσεις και από τις δύο ομάδες στο ντέρμπι, χωρίς γκολ όμως μέχρι στιγμής.

19:52

19′ ΔΟΚΑΡΙ από τον Κούρτιτς. Ο μέσος του ΠΑΟΚ εκτέλεσε το φάουλ, όμως η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι της εστίας του Άρη. ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ.

19:51

Κούρτιτς και Μούργκ πάνω στην μπάλα.

19:50

18′ Φάουλ στον Σφιντέρσκι λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή του Άρη δίνει ο Μάντεν.

19:49

17′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Ο Σάσα κλέβει την μπάλα, ο Καμαρά πλάσαρε τον Πασχαλάκη, όμως η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη.

19:49

16′ Μακρινό σουτ του Σάσα, μπλοκάρει εύκολα ο Πασχαλάκης.

19:46

13′ Ωραία συνεργασία Μουργκ και Μπίσεσβαρ με τον Σφιντέρσκι να κάνει το δυνατό σουτ αλλά ακριβώς πάνω στον Κουέστα που μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια σε μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

19:43

19:42

Εκρηκτική ατμόσφαιρα στη Τούμπα

19:41

8′ Αδύναμο σουτ του Κούρτιτς εκτός περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Κουέστα

19:38

Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τον Άρη.

19:37

5′ Ωραίο σουτ του Μαντσίνι, απομακρύνει σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.

19:36

4′ Μπλοκάρει ο Κουέστα. Την ώρα που έπεσε μία φωτοβολίδα στο χώρο της μικρής περιοχής του Άρη.

19:34

2′ Σέντρα του Ζίβκοβιτς, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Άρη.

19:32

1′ Ξεκίνησε το μεγάλο παιχνίδι. Ο Άρης στη σέντρα της αναμέτρησης.

19:31

Όρκος νίκης από τις δύο ομάδες στο χώρο του κέντρου.

19:28

Εκατοντάδες καπνογόνα από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ, βάζοντας στο κλίμα τους παίκτες της αναμέτρησης.

19:28

Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων.

19:24

Αντίστροφα για την έναρξη της μεγάλης αναμέτρησης.

Υπενθυμίζουμε, πως ο ΠΑΟΚ εχει 19 βαθμούς, ενώ ο Άρης 11.

19:15

Σε περίπου 15 λεπτά η σέντρα της αναμέτρησης.

19:11

Η προϊστορία: Νίκες ΠΑΟΚ: 47 Ισοπαλίες: 42 Νίκες Άρη: 30

19:10

Ο 43χρονος Ρόμπερτ Μάντεν από την Σκωτία, θα διευθύνει το ντέρμπι. Βοηθοί του θα είναι οι συμπατριώτες του Ντέιβιντ Ρουμ, Ντέιβιντ ΜακΓκίτσι, 4ος ο Διαμαντόπουλος και στο VAR ο Πορτογάλος Μπρούνο Εστέβες, με τον Μπουξμπάουμ.

19:09

Οι δύο ομάδες προέρχονται από ήττες στο ελληνικό πρωτάθλημα. Ο ΠΑΟΚ από τον Ατρόμητο, και ο Άρης από τον ΠΑΣ Γιάννινα. Με τις δύο ομάδες να θέλουν πάση θυσία το τρίποντο στο αποψινό ντέρμπι.

19:08

Στον πάγκο του ΠΑΟΚ είναι οι: Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Ίνγκασον, Μιχάι, Ροντρίγκο, Εσίτι, Καντουρί, Μιτρίτσα, Ακπόμ.

Στον πάγκο για τον Άρη κάθονται οι: Ντένις, Μπεναλουάν, Λούμορ, Γκάμα, Μάνος, Ιτούρμπε, Ματίγια, Σάκιτς, Δεληζήσης.

19:06

H ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα, Σάσα, Τζέγκο, Εντιαγέ, Μαντσίνι, Γκαρσία, Καμαρά.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη ARIS F.C. (@arisfc_official)

19:05

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Τέιλορ, Σβαμπ, Κούρτιτς, Μπίσεσβαρ, Ζίβκοβιτς, Μούργκ, Σφιντέρσκι.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη PAOK FC (@paok_fc)

19:03

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον μεγάλο αγώνα του ΠΑΟΚ κόντρα στον Άρη για την 11η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος.